Спеціальні потреби

Юлії Тимошенко висувають нові звинувачення


Юлії Тимошенко висувають нові звинувачення
Юлії Тимошенко висувають нові звинувачення

Колишньому керівнику українського уряду Юлії Тимошенко висувавють нові звинувачення у фінансових порушеннях і зловживанні державнии коштами. Діяльність екс-прем’єра перевіряло Контрольно-ревізійне управління і виявило втрати фінансових і матеріальних ресурсів за час роботи уряду Тимошенко на десятки мільярдів гривень.

Голова Державної фінансової інспекції Петро Андреєв заявляє, що аудит проводили з березня 2010 року за дорученням президента Віктора Януковича. Перевіряючі накопали суттєві фінансові порушення у всіх сферах економіки, зловживання з державними ресурсами та факти, що свідчать про корупцію у сфері використання державних фінансів й інших активів. До них зарахували й стрімке нарощення майже на сто мільярдів гривень державного боргу. Мовляв, на його обслуговування додатково витрачається 5 мільярдів бюджетних гривень за рік. У сотні мільйонів гривень ревізори оцінили порушення під час кампанії проти свинячого грипу.

Голова Державної фінансової інспекції Петро Андреєв назвав дії уряду Тимошенко загрозливими:

«Результати аудиту засвідчили, що протягом зазначеного періоду питанням фінансової дисципліни, законного і ефективного використання державних ресурсів на урядовому рівні не приділялось належної уваги. Стан фінансово-бюджетної дисципліни в країні можна оцінити як критичний. На тлі фінансово-економічної кризи така ситуація піддає загрозі економічну безпеку держави».

Водночас в партії «Батьківщина» назвали висновки КРУ політичним замовленням з дискредитації опозиції та особисто Юлії Тимошенко. Там звертають увагу, що навіть у цих звинуваченнях відсутні корисливі мотиви колишнього керівника уряду:

«Навіть таке слухняне КРУ не змогло знайти в діяльності Юлії Тимошенко корисних мотивів, які б свідчили, що вона щось поклала би собі в кишеню. Ні в чому, крім як у виплаті пенсій нібито коштом ресурсів від Кіотського протоколу, звинуватити її не змогли», – йдеться у поширеній партією заяві. Опозиція вважає, що новими звинуваченнями влада намагається відволікти увагу громадян від власних прорахунків і відсутності результатів власної соціально-економічної політики напередодні річниці обрання Віктора Януковича. Також в БЮТ звертають увагу на мляву реакцію правоохоронних органів на журналістські розслідування, які виявили факти корупції в вищих ешелонах нинішньої влади.

XS
SM
MD
LG