Спеціальні потреби

Проти Тимошенко порушено кримінальну справу


Проти Тимошенко порушено кримінальну справу
Проти Тимошенко порушено кримінальну справу

Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та взяла з неї підписку про невиїзд. Про це повідомила в середу прес-служба ГПУ .

Як мовиться у повідомленні, кримінальна справа порушена за статтею «перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки», а головне звинувачення полягає у нецільовому використанні коштів, наданих Україні в рамках Кіотського протоколу.

Водночас у прокуратурі наголосили, що звинувачення колишній очільниці уряду поки що не пред»явлено і вона перебуває в статусі підозрюваної.

Сама Тимошенко назвала порушену проти неї справу «продовженням терору проти опозиції». Про це лідер партії «Батьківщина» заявила журналістам після допиту в Головному слідчому управлінні ГПУ. Екс-прем’єр відкинула також звинувачення в тому, що її уряд виплачував пенсії за рахунок грошей, призначених на екологію:

«Проти мене особисто порушена кримінальна справа якраз за те, що нібито «екологічні» гроші були в кризу спрямовані на пенсії... Для фахівців достатньо однієї хвилини, щоб побачити, що жодної платіжки на перерахунок екологічних грошей не існує... Пенсії були заплачені, але не за рахунок «екологічних» грошей, а за рахунок єдиного казначейського рахунку держави, тобто за рахунок бюджетних грошей», – заявила опозиціонер.

Нагадаємо: раніше Тимошенко не заперечувала, що гроші, виручені Україною від продажу квот парникових газів, пішли на виплату пенсій, і пояснювала це умовами економічної кризи.

Повторний допит у справі «кіотських квот» призначений на понеділок 20 грудня. Як заявила екс-прем’єр, на цей наступний допит в ГПУ вона з’явиться разом з адвокатом.

Тимошенко підтвердила також журналістам інформацію про те, що її чоловік минулої ночі потрапив до реанімації, проте від подальших коментарів відмовилась.

А тим часом кримінальна справа, заведена на Юлію Тимошенко, стала черговою в ряду кримінальних справ проти членів її уряду. 13 грудня справу щодо «кіотських грошей» порушили проти екс-міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука. У тій же «кіотській» справі на допити в ГПУ ходить найближчий соратник Тимошенко, екс-віце-прем’єр Олександр Турчинов. Екс-міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку вже пред’явлено обвинувачення за кримінальною справою про розкрадання 40 тисяч бюджетних гривень шляхом призначення його особистому водієві надбавки до зарплати. Екс-міністр економіки Богдан Данилишин звинувачений у незаконному проведенні тендеру і оголошений у розшук. Заарештовані влітку за розмитнення газу «РосУкрЕнерго» екс-голова митниці Анатолій Макаренко та заступник голови НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко досі перебувають під вартою.

А днями Генпрокуратура впритул зацікавилась ще одним соратником Тимошенко – депутатом-бютівцем Андрієм Шкілем, поновивши справу десятирічної давнини про його участь в акції «Україна без Кучми».

При цьому представники влади заперечують будь-яке політичне підгрунтя у кримінальному переслідуванні опонентів.

А тим часом переважна більшість експертів переконані у протилежному. Науковий директор школи політаналітики Києво-Могилянської академії Олексій Гарань називає окозамилюванням розмови про політичну неупередженість нинішньої української Феміди:

«Те, що відбувається зараз щодо Тимошенко, це не що інше як політичне переслідування. І це логічний крок, який слідує за тими справами, які було порушено проти її соратників і членів колишнього уряду. Я не хочу казати, що не було проблем у діяльності уряду Тимошенко; вони були, так само як були і в діяльності усіх попередніх урядів. Але зараз ми вочевидь маємо абсолютно вибірковий підхід, коли удари репресивної машини, силових структур спрямовані саме проти опозиційних лідерів. Мені здається, що це очевидно. Все інше – окозамилювання».

При цьому, на думку політолога, влада не наважиться запроторити Тимошенко за ґрати, -- радше ситуацію з висунутим їй кримінальним звинуваченням використають, щоб відсторонити від участі в майбутніх парламентських виборах:

«Мені здається, що влада може не повторити тієї помилки, яку зробив президент Кучма, коли він ув»язнив Тимошенко і тим самим тільки надав їй додаткової політичної ваги та підніс її рейтинг. Скоріше задум полягає у тому, щоб усіляко дискредитувати Тимошенко, а через неї і всю нинішню опозицію в цілому. А потім, можливо, не допустити до виборів. Розпочали кримінальну справу, вона може тягтися, вона може не завершитися якимись рішеннями, – але, власне, сама ця справа і те, що Тимошенко буде перебувати під слідством, може бути використане владою для того, щоб ускладнити участь Тимошенко в майбутніх парламентських виборах», -- сказав Гарань Голосу Америки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG