Спеціальні потреби

Депутати прийдуть на виголошення вироку Тимошенко, не зважаючи на заборону суду


Депутати прийдуть на виголошення вироку Тимошенко, не зважаючи на заборону суду
Депутати прийдуть на виголошення вироку Тимошенко, не зважаючи на заборону суду

Попри заборону судді, народні депутати від БЮТ прийдуть на виголошення вироку Юлії Тимошенко. Про це заявив лідер парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Іван Кириленко, виступаючи у п’ятницю у Верховній Раді.

«У повному складі, як і в попередні дні, ідемо до суду. І не знаємо, якою буде реакція до зубів озброєних людей», – сказав Кириленко.

Він додав, що не виключає застосування сили міліцією проти народних обранців. «На жаль, і кровопролиття може бути», – сказав лідер фракції. За його словами, якщо так станеться, «то об Верховну Раду витруть не просто ноги, а витруть закривавлені кийки».

Кириленко також нагадав, що після того як суддя Кіреєв заборонив усім, крім журналістів, бути присутніми в залі при оголошенні вироку, регламентний комітет Верховної Ради звернувся за роз'ясненням. І отримав висновок, що народні депутати, пред'явивши посвідчення, мають право безперешкодно відвідувати суди.

У фракції БЮТ наголосили, що рішення не пускати в судову залу громадян і народних депутатів є неконституційним. І попередили: у разі як міліція їм перешкоджатиме і станеться бійка, уся відповідальність ляже на керівництво Верховної Ради.

Натомість керівники парламентської більшості виправдовують рішення Кіреєва. Як заявив лідер фракції Партії реuіонів Олександр Єфремов, хоч депутати справді мають право заходити в суд, зала Печерського райсуду маленька і не зможе їх вмістити. «Суддя сам приймає рішення, залежно від кількості місць у залі», – зауважив Єфремов.

Відповіли на закиди опозиції і в Міністерстві внутрішніх справ. Як заявив очільник МВС Анатолій Могильов, під будівлею Печерського райсуду опозиціонери збирають криміналітет для протистояння з правоохоронцями.

«Там збирають раніше судимих людей для бійок з міліцією», – заявив Могильов, виступаючи в парламенті у п'ятницю під час години уряду. Міністр пообіцяв, що докази надасть після вироку у справі Тимошенко.

А тим часом над написанням вироку Юлії Тимошенко невтомно трудиться головуючий суддя Родіон Кіреєв. Відколи 30 вересня він узяв тайм-аут для винесення вердикту, служитель Феміди буквально живе у своїй таємничій дорадчій кімнаті. Як з’ясували журналісти, Кіреєв приходить на роботу о шостій ранку і залишає робоче місце пізно увечері. Згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу, суддя весь цей час повинен перебувати сам-на-сам із томами справи і не має права ні з ким радитись – навіть із колегами по суддівському цеху.

Плід своїх усамітнених роздумів Кіреєв видасть на-гора у вівторок 11 жовтня. Як в один голос стверджують експерти, цей вирок буде обвинувальним.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG