Спеціальні потреби

У суді над Тимошенко – перерва на два тижні


У суді над Тимошенко – перерва на два тижні
У суді над Тимошенко – перерва на два тижні

У суді над Тимошенко – небувало довга перерва. Два тижні – таку відстрочку отримав захист на підготовку до судових дебатів.

Засідання у понеділок тривало лічені хвилини. Головуючий суддя Родіон Кіреєв скасував дебати між сторонами, які були призначені на сьогодні, і переніс слухання аж на 27 вересня.

Виділення додаткових двох тижнів суддя та прокурори пояснили скаргами підсудної і її адвокатів на брак часу для підготовки.

Натомість для самої Тимошенко і її захисників рішення Кіреєва стало несподіванкою. По-перше, через те, що раніше суд переривався не більше ніж на три дні. По-друге, тому, що на початку засідання у понеділок адвокати підтвердили: до дебатів готові. По-третє, ще у минулий четвер суддя відхилив клопотання про додатковий час, а тепер раптом дав 15 днів.

Відтак, щойно Кіреєв закрив засідання у понеділок, учасники процесу, а також політики та експерти взялися гадати – що означає ця безпрецедентно довга пауза. Сама Тимошенко пояснила рішення Кіреєва тим, що справа, за її словами, «зайшла в глухий кут».

Адвокат Микола Сірий назвав це рішення «рейдерським сюрпризом». «Суддя не запитав у захисту, скільки йому потрібно днів. Не запитав у Юлії Володимирівни, скільки їй потрібно днів для повноцінної підготовки до дебатів. І на свій розсуд визначив, що потрібно ще два тижні», – дивується Сірий у коментарі журналістам.

На думку іншого адвоката Юрія Сухова, перенесення дебатів на 15 днів свідчить про те, що наразі суд не готовий приймати будь-які рішення.

«Безумовно, це краще для нас, що ми матимемо час побачити повністю справу і підготувати свої матеріали. Але є проблема в тому, що Юлію Володимирівну фактично ще на два тижні, на нашу думку, абсолютно незаконно залишили за ґратами», – сказав Сухов журналістам.

А перший заступник лідера фракції БЮТ Сергій Соболєв назвав оголошену двотижневу перерву «першою серйозною поразкою влади за весь час процесу». Як заявив депутат, «щедрість» Кіреєва «пов’язана з тиском, який іде і зсередини країни, і ззовні на Януковича, бо саме він є організатором цього процесу. Ми вперше побачили реальне обличчя Януковича, який перелякався», – сказав Соболєв журналістам біля Печерського суду.

Тиском на владу з боку Заходу пояснив нинішні її вагання і перший заступник Тимошенко по партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. Як він нагадав у понеділок в ефірі каналу ТВі, у президента Януковича заплановані кілька важливих зустрічей – Ялтинська конференція, візит до США для участі в засіданні ООН та поїздка до Польщі на саміт «Східне партнерства». «Йому сказали, що якщо буде винесено незаконний вирок Тимошенко, ці зустрічі не відбудуться», – заявив Турчинов. Як він припустив, нинішній тайм-аут потрібен владі також для того, щоб обдумати, як вийти з ситуації з судовим процесом, який в Україні і світі вважають політичним та замовним.

Натомість у правлячій Партії регіонів усі згадані пояснення відкидають, називаючи їх спробою дискредитувати суд. Про це, зокрема, заявив депутат-регіонал Володимир Олійник.

«Позиція захисту абсолютно нелогічна. То їм занадто мало часу для ознайомлення зі справою, то занадто багато. Дивує така непослідовність у заявах адвокатів Тимошенко», – наголосив політик, якого цитує прес-служба партії. Рішення про тривалу перерву Олійник пояснив також тим, що, як було сказано, «судді, можливо, потрібен час для підготовки для інших справ».

Нагадаємо: судові дебати є заключним етапом слухань перед оголошенням вироку. Раніше адвокати Тимошенко заявляли, що очікують на оголошення вердикту уже цього тижня.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG