Спеціальні потреби

Суд залишив Тимошенко без захисту


Юлія Тимошенко під час слухань у суді
Юлія Тимошенко під час слухань у суді

Одна підсудна проти трьох прокурорів і судді. Відколи у вівторок суд задовольнив клопотання Юлії Тимошенко про відвід її адвокатів і не дав часу на пошуки нових, екс-прем’єрка захищається сама.

Судові слухання без захисників тривали весь день у середу, а у четвер 28 липня головуючий дав зрозуміти, що такий формат процесу його не бентежить. Суддя Кіреєв відхилив клопотання Тимошенко про допуск до захисту Сергія Власенка і двох американських правників Марка Фельдмана і Роджера Енока.

Як пояснив суддя, Власенка вже усунуто від процесу за порушення порядку, а американські адвокати не мають ліцензій на право займатися адвокатською діяльністю.

Своєю чергою, Тимошенко заявила, що не бачить сенсу залучати якихось нових адвокатів. За її словами, лише Власенко та двоє американських фахівців знайомі з матеріалами справи. Будь-які нові адвокати, яких вона спробує залучити, часу на таке ознайомлення не отримають, – вважає Тимошенко.

«Головуючий у справі суддя за вказівкою президента Януковича знову не надасть достатньо часу на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи», – спрогнозувала екс-прем’єр.

Відтак слухання продовжились без участі захисту. У четвер суд і далі допитував свідків. Причому свідки Генпрокуратури далі підносили обвинуваченню неприємні сюрпризи.

Слідом за допитаним напередодні екс-міністром енергетики Юрієм Проданом, на бік Тимошенко несподівано стала колишній заступник генпрокурора Тетяна Корнякова. Вона заявила, що директиви на підписання «газових» угод не затверджує весь уряд і що ці директиви являють собою персональне доручення прем’єр-міністра. Те саме – слово в слово – казала раніше Тимошенко, пояснюючи судові відсутність у своїх діях складу злочину. Ще один свідок обвинувачення, представник Міністерства енергетики Костянтин Бородін, заперечив проти визначення «збитки державі», яких буцімто завдала Тимошенко підписанням газових угод, і наполягав на іншому терміні: «надлишкові витрати».

Так чи інакше – розповіді свідків, викликаних Генпрокуратурою, не додали переконливості обвинуваченню. Тепер черга за свідками, на заслуховуванні яких наполягає сама Тимошенко. Вона заявила, що хоче викликати десятьох людей, і вже отримала дозвіл суду на допит екс-глави НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка.

Допит свідків суд продовжить у п’ятницю. При цьому, як стверджують відсторонені адвокати Тимошенко, усі дії суду, що проводяться зараз за відсутності захисників, є нелеґітимними і жодної юридичної сили не мають. Допити усіх свідків доведеться повторити після повернення захисту в залу суду, – заявив адвокат Микола Сірий в ефірі 5-го каналу.

Своєю чергою, Генпрокуратура обіцяє повторити свою вимогу про арешт. Нове клопотання про взяття Тимошенко під варту пригрозила подати прокурор Лілія Фролова. Як вона сказала журналістам, обвинувачення скористається таким правом, якщо підсудна і далі затягуватиме процес та порушуватиме порядок.

А тим часом у четвер у Печерському райсуді знову був присутній представник посольства США в Україні – аташе з прав людини Метт Стафорд. Процес регулярно відвідують також представники посольства Франції. Як розповіли співробітники західних місій журналістам, вони домовились щодня по черзі спостерігати за перебігом суду.

Наразі висновки західних дипломатів невтішні. «На жаль, процес над Юлією Тимошенко знаходиться дуже далеко від права і дуже близько до політики», – заявив посол Франції Жак Фор. Як він додав, це примушує сумніватися в реальності тих декларацій про європейські цінності, які виголошує офіційний Київ. А колишній посол США в Україні Стівен Пайфер у своїй колонці для «Kyiv Post» назвав суд над Тимошенко фарсом, спрямованим на усунення конкурента від виборів. Він також зауважив, що президент Янукович позбавив себе перспективи отримати запрошення відвідати Вашингтон.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG