Спеціальні потреби

Адвокат Власенко: Американські юристи визнали «газову» справу політичною


Сергій Власенко та Юлія Тимошенко під час судового слухання.
Сергій Власенко та Юлія Тимошенко під час судового слухання.

«Газова» справа проти Юлії Тимошенко політично вмотивована, а у діях екс-прем’єрки відсутній склад злочину. Докази цього привіз із закордонного відрядження захисник обвинуваченої Сергій Власенко.

На прес-конференції у середу Власенко представив привезену ним зі США доповідь авторитетної американської юридичної компанії Covington & Burling LLP. Як він повідомив, юристи компанії дійшли попереднього висновку, що «обвинувачення у газовій справі Юлії Тимошенко не ґрунтується на фактичних обставинах та є сумнівними з юридичної точки зору».

У попередньому висновку зазначається, що методологія обрахування збитків, яку застосовувала Генпрокуратура, так само сумнівна.

«Переводячи з юридичної мови на звичайну людську мову, можна сказати, що в так званій експертизі збитків цифри взяті зі стелі», – зазначив Власенко.

За його словами, американські юристи звертають увагу також на те, що ГПУ з невідомих причин не долучила до матеріалів справи аудит міжнародної аудиторської компанії Ernst & Young, зроблений на замовлення НАК «Нафтогаз України». Тим часом висновки цього аудиту спростовують звинувачення у збитках і свідчать про те, що витрати «Нафтогазу» на транспортування газу у 2009-му році, порівняно з 2008-им, зменшились.

«Роблячи узагальнюючий висновок щодо обвинувачень, висунутих проти Тимошенко у газових справах, незалежна міжнародна юридична компанія з бездоганною репутацією Covington & Burling абсолютно чітко зазначає, що немає жодного юридичного підґрунтя для продовження переслідування Тимошенко», – підсумував Власенко.

Адвокат повідомив, що оформить ці документи у вигляді клопотань. Він вимагатиме також долучити до справи інші знайдені ним докази – зокрема, протоколи засідання правління НАК «Нафтогаз України» за січень 2009-го року, в яких мовиться про передаварійний стан ГТС та необхідність негайно підписати контракти заради відвернення техногенної катастрофи; а також протокол, у якому схвалюються підписані Тимошенко контракти.

Адвокат наголосив, що отримані ним докази невинуватості його підзахисної будуть розіслані керівникам усіх дипломатичних місій, акредитованих в Україні, а також Єврокомісії, Європарламенту, керівникам США і європейських держав.

Крім того, Юлія Тимошенко апелюватиме до Європейського суду з прав людини. Текст скарги, датованої 21 червня, з’явився на офіційному сайті політика. У поданому зверненні Тимошенко скаржиться на незаконність кримінального переслідування та викладає пояснення щодо висунутих їй звинувачень у «газовій» справі, справі про нецільове використання «кіотських» грошей та про закупівлю автомобілів для сільської медицини. Як повідомляє сайт, інтереси Тимошенко у Страсбурзі представлятимуть адвокат Сергій Власенко та харківський правозахисник Аркадій Бущенко.

Судовий процес над екс-прем’єр-міністром має поновитися у п’ятницю 15 липня. А поки Тимошенко захищається від звинувачень, висунутих їй у справах про газ, про «кіотські» гроші та про автомобілі «швидкої», влада готується пред’явити їй нові. 5 липня Служба безпеки України порушила кримінальну справу стосовно російських боргів, які начебто має лідер опозиції і які буцімто змусили її бути зговірливою при підписанні газових контрактів з Москвою (СБУ порушила справу «за фактом замаху на розтрату державних коштів у сумі 405 мільйонів доларів»). На черзі також справа щодо «Криворіжсталі»: опоненти звинувачують Тимошенко у тому, що вона начебто одноосібно скасувала інвестиційні зобов’язання, що випливали з приватизації підприємства.

А тим часом поки влада множить кримінальні справи проти очільниці опозиції, громадськість утверджується в думці, що переслідування Тимошенко є виявом політичних репресій. Цю думку поділяє абсолютна більшість експертів. Як засвідчили дані експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи», жоден з 52 опитаних експертів не вважає справи проти Тимошенко виявом справжнього правосуддя. Серед реальних причин порушення кримінальних справ проти екс-прем’єрки експерти називають прагнення усунути її від участі в наступних парламентських виборах, відволікання населення від економічних негараздів та спроби скласти провину на попередню владу, залякування опозиції, а також особисту помсту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG