Спеціальні потреби

«Газову» кримінальну справу проти Тимошенко передали до суду


Генеральна прокуратура повідомила про завершення слідства у кримінальній справі, яку порушили проти колишнього керівника українського уряду Юлії Тимошенко за звинуваченням у перевищенні службових повноважень під час укладання газових угод. У відомстві кажуть, що передали справу до суду.

Слідчі також не дозволили Юлії Тимошенко залишати межі столиці – та просила дозволу здійснити робочі поїздки до Чернігівської та Миколаївської областей, де у неї планувалися зустрічі із прихильниками, а також Страсбурга та Брюсселя для переговорів із чиновниками Європейського Союзу. У партії «Батьківщина» зауважують, що таким чином українська влада вирішила не прислухатися до закликів європейських інституцій, які рекомендували розглянути можливість не обмежувати право Тимошенко на пересування.

У свою чергу генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що у відомстві не бачать підстав, щоб змінити для звинуваченої запобіжний засіб у вигляді підписки про невиїзд через затягування нею слідчіх дій:

«Пані Тимошенко продовжує затягувати процес ознайомлення з матеріалами ще однієї кримінальної справи. Кінцевий термін ознайомлення з матеріалами справи визначений судом – 25 червня цього року. Генеральна прокуратура з великою повагою ставиться до міжнародних та громадських організацій, які спостерігають за ходом розслідування цієї справи. Я також розумію позицію президента України, який виступає за зняття будь-яких процесуальних обмежень щодо пересування пані Тимошенко та інших обвинувачених. Проте, рішення слідчого та наглядового прокурора про обмеження пересування Тимошенко є цілком законним та обумовлено саме систематичним порушенням з її боку процесуальних норм».

У штабі опозиційної партії також переконані, що силовики діяли за вказівкою президента Віктора Януковича. Мовляв, рішення слідчого заборонити Тимошенко поїздки Україною і за кордон ухвалювалювалося вже після публічних коментарів керівника відомства, про що свідчать отримані «Батьківщиною» документи.

Сам Віктор Янукович також сьогодні прокоментував справу Тимошенко. Під час закордонної подорожі він побажав своїй політичній опонентці довести свою невинність у суді. Президент також заявив про свою непричетність до заборони екс-прем'єру виїзжати за кордон, і нагадав, що такі питання знаходяться в компетенції правоохоронних органів.

Захисники Тимошенко також зауважують, що передача так званої газової справи до Печерського суду пройшла із порушеннями. Мовляв, напередодні слідчому направили декілька десятків клопотань, однак той не став їх розглядати.

«Відповідно до закону, перед складанням обвинувального висновку слідчий зобов’язаний розглянути всі ці клопотання і лише після цього приймати рішення, чи повернутися до стадії досудового слідства, чи складати висновок», – зауважує захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG