Спеціальні потреби

Суд дав санкцію на арешт Юлії Тимошенко


Взяти Тимошенко під варту попросила Генеральна прокуратура, в якій лідера опозиції звинуватили у перешкоджанні слідству. Оглядачі припускають, що формальною підставою для рішення арештувати Тимошенко могла стати її несподівана поява в ефірі ток-шоу на одному із національних каналів. У п'ятницю екс-прем'єр прибула до студії попри те, що того ж дня, пославшись на хворобу, проігнорувала виклик до Генпрокуратури. Адвокати Тимошенко переконані, що слідчі готувалися її арештувати, проте відпустили після багатогодинного перебування в ГПУ.

Після сьогоднішнього візиту до Генпрокуртатури на черговий допит Тимошенко могла й не вийти на волю. Відомство вирішило затримати колишнього прем'єр-міністра. Начальник відділу ГПУ Олег Пушкар зазначає:

«На підставі рішення Печерського районного суду вона була затримана, з нею проводяться необхідні слідчі дії. Слідчій звернувся з поданням до суду, оскільки Юлія Володимирівна неодноразово зривала слідчі дії».

Інформація про це, очевидно, стала несподіванкою для однопартійців екс-прем'єрки. Проте декілька десятків депутатів опозиційних фракцій швидко зібралися біля Генпрокуратури демонструючи готовність захистити свого лідера:

«Юлія Володимирівна отримала сьогодні повістку з вимогою прибути до Генеральної прокуратури. Вона прибула вчасно, відповідно до повістки. Жодних слідчіх дій вона не блокувала», – каже Олександр Турчинов.

Весь день під стінами Генпрокуратури мітингували прихильники Тимошенко. У цей час, як потім розповіла сама Тимошенко, її обшукали, відібрали особисті речі і предявили постанову про арешт:

«Я ніколи такого приниження не переносила, коли нахабно обшукують, забирають особисті речі, описують особисті речі».

Згодом із Генпрокуратури вийшов заступник керівника відомства Рінат Кузьмін, який заперечив намір слідчіх арештовувати екс-прем’єра.

«Зараз проводяться слідчі дії. По закінченню слідчіх дій Юлія Володимирівна піде додому» - заявив Кузьмін.

Втім, намір арештувати Тимошенко у слідства все ж був, переконаний її адвокат. Мовляв, влада побоялася реакції людей і урядів інших країн. ГПУ визнала, що генпрокурор Віктор Пшонка зустрічався із дипломатами країн Євросоюзу і Сполучених Штатів, очевидно з'ясовуючи як вони відреагують на арешт опозиціонерки.

«Печерський районний суд прийняв рішення знайти Тимошенко (бо нібито вона ховається) і доставити її в суд для зміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту. Вони розпочали цю процедуру і в якийсь момент, побачивши реакцію людей, вони були змушені зупинитися», – зазначає адвокат Олександр Власенко.

Втім, на волі Тимошенко може побути недовго – слідчі мають санкцію суду на її арешт. А це означає, що після будь-якого наступного візиту до ГПУ її можуть залишити за ґратами. Опозиція вже обговорює ймовірні сценарії дій на випадок її арешту.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG