Спеціальні потреби

На критику Заходу щодо Тимошенко Янукович відповість арештом Литвина?


На критику Заходу щодо Тимошенко Янукович відповість арештом Литвина?
На критику Заходу щодо Тимошенко Янукович відповість арештом Литвина?

На міжнародну критику судової розправи над Тимошенко Янукович відреагує, але у своєрідний спосіб. Екс-прем’єрку не відпустять, а спробують натомість продемонструвати світові неупередженість українського судочинства. Для цього можуть помилувати Луценка та посадити когось зі своїх, наприклад, Литвина.

Про таку політтехнологію «відбілювання» влади від звинувачень у політичних репресіях стало відомо «Коментарям». Посилаючись на власні джерела, газета пише про початок реалізації Банковою багатоходової технології для зниження градусу критики з боку Заходу. Як стверджує видання, від посадки свого головного політичного опонента Янукович відмовлятися не збирається, а тому судовий процес над Тимошенко завершиться для неї обвинувальним вироком. Водночас інший високопоставлений підсудний Юрій Луценко може бути відпущений на свободу.

Як додають «Коментарі», для підсилення ефекту впіймають на гарячому кількох хабарників із партквитком Партії регіонів. А найкращим доказом того, що в Україні «закон один для всіх», може стати відправлення в СІЗО спікера парламенту Володимира Литвина, – недарма ж вбивця Георгія Гонгадзе Олексій Пукач раптом почав називати імена замовників!

Як пише видання, якщо технологія спрацює, тоді, за задумом її авторів, Заходу доведеться облишити свої претензії до Януковича стосовно вибірковості судочинства.

Схоже на те, що «багатоходівку» почали реалізувати. Принаймні прогноз щодо Юлії Тимошенко справджується. Попри безпрецедентну за масштабами критику, яка лунає із Заходу і Сходу, українська Феміда залишається невблаганною.

Для генпрокурора України вина екс-прем’єрки доведена вже зараз. Про це Віктор Пшонка заявив у п’ятницю на прес-конференції в Донецьку.
«Я однозначно можу сказати, що слідством доведено вину Юлії Володимирівни», – заявив Пшонка. Як він додав, «Слідство достатньо надало судові матеріалів для того, щоб він визначився у винуватості Тимошенко».

А Печерський райсуд веде справу лідера опозиції твердим курсом на обвинувальний вирок. У п’ятницю суддя Кіреєв приступив до розгляду клопотань захисту і відмовився заслуховувати свідків, яких захист вважає ключовими. Адвокати поскаржились також на те, що суд тисне на експертів, фальсифікує документи і відмовляється долучати до справи докази, які свідчать на користь підсудної.

У п’ятницю на слуханнях побувала колишній співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Ганне Северінсен. Попри присутність європейського спостерігача, у суді знову сталася сутичка. Депутат-бютівець Андрій Шкіль, за спробу сфотографувати Северінсен, був силоміць видалений із зали. У перерві екс-доповідачка ПАРЄ заявила журналістам про свою стурбованість побаченим, а також наголосила, що не бачить жодних причин тримати екс-прем’єрку за ґратами. Северінсен вирішила дочекатися, що вирішить з цього приводу суддя.

Проте Кіреєв не здивував. Пізно ввечері у п’ятницю він закрив судове засідання звичним ритуалом, оголосивши, що у зміні запобіжного заходу підсудній відмовлено.

Наступне засідання відбудеться у понеділок 5 вересня. В цей день минає місяць, відколи Юлія Тимошенко перебуває під арештом у Лук’янівському СІЗО.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG