Спеціальні потреби

Твіттер інформуватиме про порушення під час місцевих виборів


За ходом місцевих виборів в Україні можна спостерігати за допомогою Твіттера. І журналісти, і пересічні виборці повідомлятимуть про все, що відбуватиметься в регіонах або через Інтернет, або за допомогою мобільного телефону. Отримана інформація збиратиметься на окремому сайті, створеному українськими активістами.

Будь-який користувач Інтернету зможе отримати оперативну та достовірну інформацію про українські місцеві вибори. Достатньо зайти на сайт twitter.com та ввести у пошук спеціальну відмітку-хештег #elect_ua. Або можна зайти на окремий сайт electua.org, де збирається уся інформація від очевидців. До того ж вона там сортується за тематичним та регіональним принципом. Ініціаторами Твіттер-трансляції виступила громадська організація Інтерньюз-Україна, яка запускає подібний проект вже вдруге. Керівник програм нових медіа цієї організації Віталій Мороз зазначає:

«У січні-лютому 2010-го року перша Твіттер-трансляція виборів була експериментом. Ми не знали, який буде результат. За результатами ми отримали більше 20 тисяч повідомлень, де користувачі з більшості українських регіонів писали про хід виборчої кампанії і можливі порушення».

До проекту долучаються не тільки журналісти в регіонах, але й активні користувачі Інтернету, які стають очевидцями порушень чи інших важливих подій. Організатори Твіттер-трансляції розглядають свій проект насамперед як інформаційну сировину для інших медіа та спостерігачів. Директор з програмної діяльності «Інтерньюз України» Андрій Кулаков каже:

«Ми акцентували увагу, щоб люди дивилися на те, як відбуваються усі ці виборчі процеси, і звертали увагу на порушення чи цікавинки».

Віталій Мороз каже, що окрім загальнонаціонального хештегу #elect_ua, ініціатори трансляції ввели регіональні хештеги, а також хештег #elect_sos, під яким писатимуть про можливі порушення.

«Кількість повідомлень, які йдуть з хештегом elect_sos уже більша, ніж була того року. Я очікую, що ці вибори будуть проблематичнішими за тим, як зараз дають інформацію з місць звичайні пересічні виборці, які користуються Твіттером, як також журналісти».

Також усю інформацію можна буде перевірити, зателефонувавши її автору. Контактна інформація регіональних Твіттер-кореспондентів є на сайті electua.org. Андрій Кулаков додає, що цензури з боку влади активісти не бояться:

«Цензура як така неможлива, хіба що наш сайт технічно заблокують, чи натиснуть на провайдера, який надає нам хостинг під цей сайт. Але, з іншого боку, це все одно можна буде переглядати через сайт twitter.com».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG