Спеціальні потреби

Європа у Твітері закликає Росію припинити кровопролиття


Маріуполь, 24 січня, 2015

Європейські лідери на своїх сторінках у соціальних мережах миттєво відреагували на обстріл українського Маріуполя, та відповідальність за атаку здебільшого поклали на Росію.

ЕСТОНІЯ: Прем'єр-міністр Естонії Тааві Ройвас цитує на своїй Твітер-сторінці українського президента Петра Порошенка про необхідність ухвалення резолюції, яка б засудила злочини терористів, а спонсори сепаратистів повинні відчути більше тиску.

«Надзвичайно переживає за розвиток ситуації в місті Маріуполь, що на південному сході України. Естонія пильно стежить за ситуацією», - пише глава естонського уряду.

ЛИТВА: Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Росія у ситуації, що склалась, обрала санкції та ізоляцію.

«Росія забороняє критику у Москві і підтримує тероризм в Україні. Понад 20 людей вбиті у Маріуполі. Час Раді Безпеки ООН до дії», - сказав міністр закордонних справ Литви на Твітер-сторінці.

ЛАТВІЯ: Едгарс Ринкевичс, міністр закордонних справ Латвії, після обстрілу Маріуполя подзвонив українському колезі Павлу Клімкіну. Ринкевичс пише, що вони погодились координувати кроки щодо подальшої ситуації.

«Атака сепаратистів на Маріуполь порушила Мінські домовленості. Росія повністю відповідальна за припинення дій сепаратистів. Якщо цього не станеться, буде більше санкції і більше ізоляції», - зазначив глава МЗС Латвії Едгарс Ринкевичс.

ФІНЛЯНЦІЯ: Прем’єр-міністр Фінляндії Александр Стубб не бачить іншого виходу з ситуації, що склалась з Росією, як тільки мирний план.

«Стривожений новинами, які прийшли з України. Ситуація на місці події погіршується. Мирний план повинен бути запроваджений. Іншого виходу немає», - сказав керівник уряду Фінляндії.

СЛОВАЧЧИНА: Міністр закордонних справ Словаччини, віце-прем’єр Мирослав Лайчак акцентує увагу на великій кількості жертв серед мирного населення, закликає припинити вогонь, утім не береться звинувачувати жодну зі сторін:

«Я шокований атакою в Маріуполі і великою кількістю втрат серед мирного населеннчя. Зупиніть кровопролиття. Я закликаю до припинення атак та поваги до режиму припинення вогню. Насильство нічого не вирішує», - сказав віце-прем’єр Словаччини Мирослав Лайчак.

XS
SM
MD
LG