Спеціальні потреби

На українському ТБ замовчують суспільно важливі теми


На українському ТБ замовчують суспільно важливі теми
На українському ТБ замовчують суспільно важливі теми

Українське телебачення залишає поза увагою деякі суспільно важливі теми. Телеканали практично не мають матеріалів про проблеми в країні із свободою слова, замовчуються новини про порушення прав і свобод громадян – такі висновки експертів Академії української преси та Інституту соціології, які спільно досліджували зміст випусків провідних телерадіокомпаній України.

Фахівці також кажуть, що українське телебачення значно більше часу надає провладним політикам. Діяльність і заяви опозиції замовчуються, або зовсім ігноруються. Дослідження також виявило, що такого дисбалансу в теленовинах не було з 2002 року, і ситуація продовжує погіршуватися. З кожної сотні заяв, які пролунали в новинах у лютому, 84 представляли точку зору влади, її опоненти з’являлися на екранах у 6 разів рідше. Ще у грудні минулого року ця пропорція була не такою разючою – на кожен виступ опозиціонера були три виступи урядовців.

Президент Академії Валерій Іванов назває особливо кричущою ситуацію на Першому національному. Якщо в грудні в новинах цього каналу, за його підрахунками, у провладних політиків було 95% часу, то в лютому опозиція взагалі практично зникла з ефіру. У експерта це породжує сумніви у щирості намірів цієї команди реформувати державне телебачення у громадське:

«Зсув у бік влади, що його стабільно демонструє НТКУ, не дає можливості припустити, що ця команда збирається робити суспільне телебачення. Такого рівня уваги до діючих урядовців, 100% синхронів лише представників влади – за весь період з початку вимірювань у 2002 році не було зафіксовано на жодному українському каналі. Думаю, і суспільству, і менеджменту каналу варто звернути увагу на цю ситуацію», – застерігає Іванов.

Воднчас провладні політики все частіше висловлюють критику процесу створення громадського мовлення. Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Олена Бондаренко пояснює свою позицію відсутністю в Україні фахівців, які б досконало розбиралися в усіх деталях цього питання:

«Я скептично ставлюся до процесу створення громадського телебачення», – цитує політика офіційний сайт Партії регіонів. Бондаренко каже, що політики хочуть контролювати спостережну раду громадського мовника і пропонують формувати її за квотним принципом. Натомість депутат пропонує позбавити політиків можливості тиснути на керівництво суспільного ТБ і надати право контролю над ним висуванцям громадських організацій.

XS
SM
MD
LG