Спеціальні потреби

НАТО підтримує участь Туреччини у діях проти «Ісламської держави» в регіоні


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

У вівторок НАТО провело незвичайні екстрені наради на підтримку Туреччини. Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі збройні сили продовжують кампанію проти екстремістів «Ісламської держави» і курдських повстанців в Іраку.

«Ми не поступимося ані на крок у боротьбі з тероризмом, – заявив Ердоган на прес-конференції в Анкарі. – Це продовжуватиметься з цієї ю самою рішучістю».

Навіть перед тим, як у Брюсселі розпочалися наради за закритими дверима, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ заявив: «Ми залишаємось солідарні з нашим союзником Туреччиною».

Наради були скликані на прохання Туреччини для обміркування конфліктів у Сирії та Іраку. Ердоган, який виступив із заявою перед відльотом з раніше запланованим візитом до Китаю, висловив упевненість, що лідери НАТО вдадуться до «необхідних кроків» у відповідь на кризу.

Анкара попросила скликати наради відповідно до статті четвертої статуту НАТО, що дозволяє країнам провести консультації у випадку, коли вони вважають, що існує загроза їх територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці. Це щойно п’ята така нарада з часу заснування НАТО у 1949 році.

У понеділок Сполучені Штати заявили, що вони співпрацюють з Туреччиною щодо плану провести атаку, щоб усунути екстремістів «Ісламської держави» з північного регіону Сирії. Така кампанія збільшила б участь Туреччини у збройних діях проти ісламістів у регіоні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG