Спеціальні потреби

На перших вільних виборах у Тунісі перемагає поміркована ісламістська партія Еннагда


На перших вільних виборах у Тунісі перемагає поміркована ісламістська партія Еннагда

Через 10 місяців після початку масових народних повстань в арабському світі, Туніс є першою державою із списку країн, де пройшла так звана «Арабська весна», яка провела у себе демократичні вибори. 217 членів нової Настановної ради, яких обирали у неділю, повинні будуть підготувати новий проект Конституції і в цілому політичної системи для цієї північно-африканської країни, яка протягом десятиліть переживала часи диктатури.

На одній із виборчих дільниць у невеличкому містечку Бір ель Бей поблизу столиці це було довгоочікуваним історичним голосуванням. Чимало жителів цього міста голосують вперше у своєму житті. Серед них – 45-річна Чадія Гермі, яка віддала свій голос за помірковану ісламістську партію Еннагда.

«Вони мені дуже подобаються. Сподіваюся, це правильний вибір», - зазначила Чадія Гермі.

Еннагду називають одним з головних кандидатів на перемогу у виборах. Втім, невідомо, який відсоток набере партія. Особливо з огляду на те, що участь у перегонах бере понад сто політичних сил. Учителька Йосра Даґґоу голосує за невеличку центристську партію. Вона ніколи не приходила на дільницю за часів правління колишнього диктатора.

«Ви бачите, сьогодні тут багато людей. І вони щасливі. Адже вони вперше мають впевненість у тому, що їх вибір буде почутий і ніхто не робитиме вибір замість них – переконана Йосра.

На цій дільниці у містечку Бір ель Бей, що за 20 кілометрів від столиці Тунісу, виборці починають шикуватися у черги задовго до її відкриття. Сотні спостерігачів по всій країні перевіряють дільниці на наявність порушень. Фил Говард з Національного демократичного інституту США говорить, що поки не знайшов жодних порушень:

«Тунісці знають, що саме вони надихнули інші країни на «Арабську весну». І вони розуміють, що, якщо вибори пройдуть успішно, то вони так само дадуть гарний приклад й іншим державам».

Один 76-річний чоловік сказав, що за все своє життя на виборах він голосує лише втретє. Він сподівається, що наступний уряд Тунісу буде справжнім вибором громадян.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG