Спеціальні потреби

У Тунісі – перші вільні вибори за 55 років


Громадянин Тунісу готується вкинути бюлетень до урни для голосування. В Тунісі відбуваються перші за більш ніж пів століття вільні вибори.
Громадянин Тунісу готується вкинути бюлетень до урни для голосування. В Тунісі відбуваються перші за більш ніж пів століття вільні вибори.

У неділю в Тунісі проходять вибори до Конституційної Асамблеї, яка покликана скласти нову Конституцію та спланувати дорожню карту для політичних перетворень у цій північноафриканській країні.

Дані вибори є першим демократичним волевиявленням громадян країни від часу проголошення незалежності Тунісу у 1956-му році. За 217 місць в Асамблеї змагаються більше ста партій. Для порівняння, у минулих виборах брала участь лише тодішня правляча партія.

Щойно Асамблея призначить новий уряд, вона підготує нову Конституцію на зміну тій, яку використовував уряд диктатора Тунісу Зін ель-Абідіна Бен Алі, якого було скинуто в ході повстання у січні.

Повстання у Тунісі стало першим у черзі народних революцій у країнах Північної Африки та Близького Сходу, знаних як революції «арабської весни».

Оглядачі передрікають перемогу, але не абсолютно більшість місць в Конституційній Асамблеї поміркованій ісламській партії Еннагда. Партія вже вступила в перемовини щодо формування коаліції.

Виборчі дільниці будуть охоронятись поліцією та солдатами, а за ходом голосування слідкуватимуть тисячі спостерігачів та журналістів із самого Тунісу та з-за кордону.

Вибори привернули увагу всього світу, адже якщо за їх наслідками буде сформовано ефективний уряд, Туніс може стати взірцем для всього регіону.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG