Спеціальні потреби

Американці обурені новими методами перевірки в аеропортах


Напередодні Дня подяки – одного з найактивніших періодів подорожей – наростає обурення американців суворими заходами безпеки в американських аеропортах. Пасажири та критики заявляють, що нововведення є порушенням приватності. За новими правилами, кожен пасажир авіаліній повинен проходити через сканер, а ті хто відмовляються, чи привертають увагу охоронців з інших причин піддаються ретельному обшуку з обмацуванням приватних частин тіла. Представники американського уряду заявляють, що намагаються зробити процедуру перевірок на летовищах менш принизливою.

Томас Соєр – 61-річний хворий на рак. Після видалення пухлини сечового міхура він користується спеціальним контейнером, для виведення сечі. Хоча він попереджав працівників аеропорту, що контейнер легко ушкодити, під час обшуку він все ж таки порвався. Для Томаса це був великий емоційний стрес:

«Мені було соромно. Моє серце завмирало від думки, що зараз я маю йти по аеропорту і всі люди можуть бачити, що зі мною сталося, відчувати неприємний запах від мене».

Кейті Боссі, яка перенесла рак грудей, каже, що служба охорони примусила її зняти і показати їм протез, яким вона користується:

«Вона поклала долоню на мої груди і спитала, що це. Я відповіла, що це протез, і що у мене був рак грудей. Тоді мені наказали показати його».

До прискіпливих оглядів почали вдаватись після того, як нігерієць Умар Абдулмуталлаб у грудні 2009-го намагався підірвати на борту літака рейсу Амстердам – Детройт вибухівку, яку сховав у спідній білизні.

Але навіть президент США погодився, що працівники аеропортів, шукаючи терористів, переходять межу:

«Я сказав адміністрації транспортної безпеки, що нам треба постійно ставити собі питання, чи те, що ми робимо, – справді єдиний спосіб гарантувати безпеку американців».

Зі свого боку співробітники служби охорони заявляють, що і їм дістається від пасажирів. Під час виконання їх обов’язків на них кричали та били. Керівник адміністрації транспортної безпеки наполягає Джон Пістоль, що їхні методи, хоча і неприємні, є абсолютно необхідними:

«Ми не змінюватимемо наших підходів. Існують абсолютно реальні високі ризики. Європейські рейси залишаються під особливою увагою. Дані розвідки свідчать, що терористи без вагань вбиватимуть невинних людей, і не лише у США, але й у різних куточках світу. Терористи повсякчас вигадують щось нове, щоб підривати літаки та вбивати людей. Якщо ми хочемо їх зупинити, то мусимо робити все необхідне для цього».

Утім, під тиском критиків представники адміністрації транспортної безпеки заявили, що прагнутимуть, щоб огляд завдав пасажирам якнайменше неприємностей.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG