Спеціальні потреби

«Трипільське коло» закликає українців відпочивати корисно


Гармонія людини та навколишнього середовища – головні принципи еко-культурного фестивалю «Трипільське коло». Вже вчетверте під Ржищевом збираються українці, які хочуть не тільки відпочити, але й пізнати щось нове.

За чотири роки фестиваль здобув свою постійну аудиторію в Україні. Ініціаторами свого часу виступили звичайні студенти з економічного київського вишу. Одна із засновниць «Трипільського кола», Наталя Лещенко, каже, що представники влади дуже дивувалися, коли бачили, хто організовує таку подію.

«Деякі спонсори, деякі представники влади, вони приїжджали, і коли вони бачили організаторів на прес-конференції, перше було враження – «Господи, це ж діти!». Це насправді студенти, молодь, це 150 волонтерів», – каже Наталя Лещенко. Організаторка додає, що фінансового зиску з фестивалю вони не мають. Всі кошти, отримані з квитків, покривають витрати «Трипільського кола».

Сьогодні «Трипільське коло» сформувалося у майданчик спілкування активних та екологічно культурних українців. Не забувають тут і про історію, завжди присутнє трипільське містечко, етнографи, які розкажуть про одну з найдавніших хліборобських цивілізацій. Окрім цього на 15 гектарах фестивальної території є і територія ігор, здоров’я, дитинства, кінотеатр і, звичайно, 2 сцени, на яких виступатимуть гурти з усього світу.

Палити та вживати алкоголь на території фесту заборонено, натомість гостям розказують переваги здорового способу життя. Представник ініціативи «Люди за права тварин» Сергій представляє екомайданчик, на якому кожному охочому розкажуть, чому їсти м’ясо шкідливо для здоров’я. «Пропагувати вегетаріанство ми будемо за допомогою різних цікавих штук. Так, у нас будуть грати симфонії Шуберта, Шопена, поряд з палаткою гулятиме великий заєць, який даруватиме усім моркву, яблука», – каже Сергій.

Один із нових майданчиків цьогорічного Kола – «NGO-city», який спонсорує американське посольство. Організатори містечка планують максимально залучити гостей до спілкування із громадськими організаціями, активісти ж шукатимуть нових однодумців. Координатор «NGO-city» на «Трипільському колі» Наталія Довгопол каже, що коли вони «з палаючими очима прийшли до посольства і розказали про свою ідею, то їх із задоволенням вирішили підтримати».

«Ми знаємо, що Америка дуже підтримує громадянські проекти, і цей проект ідеально підходив по всім параметрам», – каже Наталія Довгопол.

Навіть дощі, які тривають по всій Україні, не відлякали постійних відвідувачів «Трипільського кола». Адже тут склалася своя фестивальна культура, де кожний може віднайти щось особисте і щось спільне для цілої нації.

XS
SM
MD
LG