Спеціальні потреби

Трамп обіцяє завдати швидку поразку «Ісламській державі»


Дональд Трамп
Дональд Трамп

У рамках післявиборчого турне обраний президент закликав прихильників насолодитися спільною перемогою

Під час мітингу в Орландо, штат Флорида, обраний президентом США Дональд Трамп повторив свою передвиборчу обіцянку «швидко» розгромити «Ісламську державу», але не виклав плану досягнення такої перемоги.

Трамп заявив своїм прихильникам, які відвідали його переможний захід у п’ятницю ввечері, що він зміцнить збройні сили країни, але як верховнокомандувач буде використовувати їх обачно.

Він розкритикував нинішню зовнішню політику Вашингтона. «Занадто довго ми рухалися від одного необачного втручання до іншого, до країн, про які ви раніше ніколи не чули, – сказав Трамп. – Це ненормально, і це припиниться».

Мітинг в Орландо повинен був зазначити перемогу Трампа в день голосування в штаті, в якому потрібно було обов’язково перемагати. Республіканський бізнесмен володіє безліччю об’єктів нерухомості у Флориді, називаючи штат своїм «другим» домом.

Трамп торкнувся багато тем своєї кампанії: покласти край нелегальній імміграції, скасувати закон Обами про доступне медичне обслуговування, провести переговори про перегляд торговельних договорів і надати додатковий імпульс економіці США.

Присутні на мітингу поводилися досить шумно, скандуючи знайомі гасла проти Гілларі Клінтон: «У в’язницю її! У в’язницю її!»

Трамп закликав до спокою, нагадавши своїм прихильникам, якими буйними вони були під час кампанії. «Люди, ви були розсердженими і агресивними, кричали: «Де стіна? Ми хочемо стіну». Кричали «Замкнути її в тюрмі». Ви вели себе як божевільні. Ви були сердитими і обуреними».

Але за місяць до інавгурації новообраний президент дав своїм прихильникам настанову, як вони повинні поводитися зараз: «Тепер ви заспокоїлися, ви в порядку, ви задоволені, правда? Ви купаєтеся в переможній славі». Перемога Трампа у Флориді була досягнута завдяки голосам білих виборців з внутрішніх районів штату, які перевершили сили виборців за Клінтон з числа меншин у великих містах штату.

Продовжуючи заповнювати свій кабінет і вищі керівні пости, Трамп офіційно заявив про призначення адвоката у справах про банкрутство Дейвида Фрідмана на пост посла в Ізраїлі. Фрідман висловлював свою незгоду з ключовим принципом політики США в регіоні: рішенням про дві держави –ізраїльську і палестинську, які будуть мирно співіснувати.

У суботу Трамп зробить останню зупинку в ході свого переможного турне в місті Мобіл, штат Алабама, в місці найбільшого мітингу під час своєї передвиборчої кампанії.

Після Мобіла майбутній президент відправиться в свій розкішний палац Мар-а-Лаго в Палм-Біч, Флорида, де він відзначить свята зі своєю сім’єю і продовжить проводити зустрічі, готуючись стати господарем Овального кабінету. Очікується, що Трамп буде залишатися у Флориді до нового року.

Дивіться також: Експериментальна школа імені Хана: щоб підготувати дітей бути успішними, вчителі звертаються до практик минулого

XS
SM
MD
LG