Спеціальні потреби

Другий імпічмент Трампа: Сенат несподівано проголосував за виклик свідків - це може подовжити тривалість процесу


У суботу вранці в Сенаті США знову почалися слухання у справі про імпічмент колишнього президента Дональда Трампа. Раніше ні менеджери (сторона обвинувачення - прим. ГА) з імпічменту, ні захист Трампа не оголошували про те, що вони планують викликати будь-яких свідків. Це означало, що обидві сторони, швидше за все, представлять остаточні аргументи вже в суботу, а слідом за цим відбудеться остаточне голосування з питання про винність Трампа.

Однак на початку суботнього засідання відбулося голосування з питання про виклик свідків на процес. Клопотання про виклик свідків було підтримано всіма демократами і п'ятьма республіканцями - «за» проголосували сенатори Коллінз, Грем, Мурковскі, Ромні і Сассо.

Як відзначає американське видання Politico, імовірним наслідком цього може стати подовження тривалості процесу. Численні ЗМІ називають голосування та його результати неочікуваними.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який голосував за виклик свідків, заявив на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter, що допускає виклик лідерки демократів у Палаті представників Конгресу США.

"Ми можемо розпочати із спікерки Пелосі - щоб вона відповіла на питання, чи були докази попередньо спланованого насильства ще до виступу Дональда Трампа (на мітингу 6-го січня за яким послідував штурм Капітолію - прим.ГА)? Чи спікерка Пелосі, (наприклад через міркування того, як це сприйняла би громдаськість) відмовила у відповідь на запити Поліції Капітолію надати додаткові ресурси, так як Національна гвардія? Її свідчення надзвичайно важливі з огляду на звинувачення у підбурюванні (на адресу Дональда Трампа - прим. ГА)", - твітує республіканець.

Як відзначає американський журналіст Джейк Шерман, склад свідків та порядок їх виклику буде визначатись окремою резолюцією, яка буде ставитись на голосування.

"Сторони будуть домовлятись про це", - вітує Шерман.

У п'ятницю адвокати Трампа завершили представлення аргументів захисту колишнього президента. Адвокати назвали судовий процес політично мотивованим і незаконним продовженням так званої «полювання на відьом».

«Цей імпічмент повністю відірваний від фактів, доказів і інтересів американського народу», - заявив адвокат Трампа Майкл ван дер Він.

Адвокати Трампа представили свої аргументи протягом трьох годин у п'ятницю, вирішивши не використовувати всі виділені їм на це 16 годин.

Раніше цього тижні менеджери з імпічменту завершили виклад своєї позиції, продемонструвавши «жахливі» масштаби наслідків атаки на Капітолій 6-го січня і підкресливши роль Трампа в провокуванні та розпалюванні заколоту в Вашингтоні.

Захист наполягає, що екс-президент не несе відповідальності за цю атаку на Капітолій.

Добитися винесення обвинувального вироку демократам буде непросто, оскільки за нього повинні проголосувати дві третини сенаторів, тобто всі 50 демократів і хоча б 17 республіканців.

Дивіться також: Слово захисту – у Сенаті заслуховують адвокатів Дональда Трампа у справі імпічменту

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG