Спеціальні потреби

Трамп шкодить собі - коментатори про питання президента США про можливість перенесення виборів


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Президент США викликав критику питанням про можливість відкласти вибори

Президент США Дональд Трамп поставив онлайн питання про те, чи не слід відкласти вибори в США.

"З універсальним голосуванням поштою (не йдеться про голосування поза виборчою дільницею, яке проходить добре), вибори 2020 року стануть найбільш неточними і шахрайськими виборами в історії. Це буде великою ганьбою для США. Відкласти вибори до тих пір, поки люди не зможуть проголосувати як слід, безпечно? " - написав президент у Twitter.

Репліка президента США викликала бурхливу реакцію.

"Президент Трамп шкодить собі припускаючи, що вибори може бути затримано", - твітує популярний коментатор Білл Орайлі, який загалом прихильно ставиться до Трампа,

З цим погоджуються і критики Трампа.

"Просторікування Трампа про перенесення виборів - це жахливо, але саме через це я і хочу, щоб він був у Twitter: Ця ідея жахає людей, навіть більшість його сторони. Тепер обрані республіканці повинні це коментувати", - твітує критичний до президента США оглядач Тім Ніколс.

"Давайте усвідомимо: Трамп не має змоги затримати вибори. Наші вибори прописані в Конституції. Конституція також каже, що рішення зміни дати виборів може ухвалити Конгрес", - твітує конгресмен-демократ Джері Надлер.

"Дональд Трамп не має повноважень для затримки виборів через свій страх програти їх (чи з будь-якої іншої причини). Не дайте йому залякати вас - голосуйте", - твітує сенаторка-демократка Емі Клобучар.

"Це Америка. Ми демократія, а не диктатура. Конституція встановлює дату виборів на листопад. Ніщо, що говорить, робить, чи твітує Трамп не може це змінити", - твітує впливова американська організація Американський союз захисту громадянських свобод.

Із наближенням виборів, які мають пройти у листопаді, Трамп поступається за результатами численних опитувань своєму конкуренту екс-віце-президенту США Джо Байдену. При цьому оглядачі звертають увагу на те, що Трамп також вважався аутсайдером виборів 2016-го року.

Між тим результати опитувань накладаються на значне падіння економіки США на тлі антикоронавірусних заходів, продовження у США карантину, зростання кількості випадків захворювання на коронавірус та смерті у Сполучених Штатах через хворобу. З цих причин у США уважно розглядається роль механізму голосування поштою на виборах. Деякі впливові республіканці виступають проти голосування поштою, вважаючи цей механізм вразливим до фальсифікацій.

Дивіться також: Разом із марсоходом на Марс відправляють штучне "дерево", яке вироблятиме кисень

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG