Спеціальні потреби

Що означають для президента Трампа наслідки проміжних виборів Конгресу США?


Президент Дональд Трамп назвав величезним успіхом результати проміжних виборів до законодавчого органу США, хоча його Республіканська партія втратила більшість у нижній палаті - Палаті представників.

Величезний успіх цієї ночі. Дякую усім!!!

Республіканці порівняно впевнено зберегли контроль над Сенатом, забезпечивши Трампу підтримку верхньої палати ще на два роки.

Але збільшення представників Демократичної партії у нижній палаті означає, що президент втратив загальну республіканську більшість у Конгресі і вже не зможе легко затверджувати там свої рішення.

Оцінюючи наслідки голосування у вівторок, Трамп зосередився на тому, що республіканці зберегли перевагу у Сенаті і поширив у Twitter кілька цитат, в яких сенатський успіх називають його особистою заслугою.

В одній з цитат президента названо “чарівником” і далі йдеться: “Неймовірно, усі медіа проти нього, нападають на нього кожен день, а він досягає таких величезних успіхів”.

Саме у Сенаті затверджуються кандидатури членів Верховного суду, а також федеральні судді і верхня палата здатна заблокувати будь-які закони, схвалені демократичною більшістю у палаті представників.

Демократам буде важко провести свої ініціативи через Сенат, але у нижній палаті вони отримують майданчик для звернення до американських виборців, яким пропонуватимуть свій спосіб вирішення головних проблем Америки з прицілом на конгресові та президентські вибори у США 2020 року.

Рзподіл місць у Сенаті згідно останніх результатів підрахунків голосів:

Loading...

​Останні результати щодо Палати представників:

Loading...

Негативним наслідком цих проміжних виборів для президента називають також те, що демократи у Палаті представників можуть використовувати комісії та розслідування для жорсткішого контролю над діяльністю Трампа.

У той час, коли у США дехто закликає почати процедуру імпічменту президента, Палата представників може ініціювати цей процес простою більшістю голосів, і тому контроль республіканців над Сенатом для Дональда Трампа дуже важливий.

У Палаті представників тепер ймовірно головуватиме представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі, яка вже назвала пріоритетом набір законів для контролю діяльності уряду, а також з метою реформування виборчих законів.

Дивіться також: У центрі уваги: Проміжні вибори у США-2018. Відео

У центрі уваги: Проміжні вибори у США-2018. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG