Спеціальні потреби

Апеляцію в «газовій» справі вирішили розглядати без Тимошенко


Апеляцію в «газовій» справі вирішили розглядати без Тимошенко
Апеляцію в «газовій» справі вирішили розглядати без Тимошенко

Провівши гостей європейського саміту, в Україні знову взялися судити Тимошенко. У вівторок 20 грудня в Апеляційному суді поновився розгляд апеляції на вирок у «газовій» справі, а на середу 21 грудня призначений розгляд скарги на повторний арешт у справі ЄЕСУ.

Скаргу Тимошенко на вирок у «газовій» справі судді вирішили розглядати без участі скаржниці. Як було оголошено, підсудній тричі надавався шанс прибути в суд, і тричі вона цим шансом не скористалася. Відтак – дійшли висновку судді – слухання можна продовжити без неї.

Захист, натомість, наполягав на неможливості розгляду скарги без участі Тимошенко. Адвокати наголошували, що підзахисна вимагає слухати справу в її присутності. А в суд не з’явилася не тому, що не хоче, а тому, що фізично не може: прикута до ліжка.

Як стверджував захисник Сергій Власенко, Тимошенко написала заяву керівництву СІЗО з проханням доставити її в суд на ношах. Це прохання начебто виконали; і буцімто автозак з ув’язненою зранку 20 грудня вже майже доїхав до будівлі Апеляційного суду, та раптом розвернувся і поїхав назад. За версією Власенка, це був наказ влади, яка передумала показувати хвору опозиціонерку, на ношах, у клітці підсудних. За твердженням інших джерел, їхати назад нібито попросила сама Тимошенко, пославшись на напад сильного болю в спині.

Взагалі питання участі-неучасті екс-прем’єрки в апеляційному процесі та стан її здоров’я були основною темою на судовому засіданні у вівторок.

У своїй суперечці про те, може чи не може підсудна брати участь у слуханнях, сторони дійшли аж до обговорення... її капців.

Представник держобвинувачення Лілія Фролова похвалилася журналістам своєю спостережливістю. Прокурор розповіла, що на скандальному відео з камери медчастини вона помітила капці, які стояли біля ліжка Тимошенко. «На отакенній платформі!», – поділилася своїм спостереженням Фролова. «Скажіть, будь ласка, якщо у людини болить спина, вона буде носити каблук або велику платформу? Звісно ж, ні», – сказала прокурор, яка вже раніше заявляла про те, що вважає Тимошенко симулянткою.

Судячи з усього, думку обвинувачення цілковито поділяє суд. Колегія суддів, одне за одним, відхилила усі клопотання, подані захистом. У клопотанні про відвід головуючої судді Олени Сітайло, яка публічно зачитала діагноз Тимошенко, – відмовили. У вимозі зупинити процес, доки підсудна одужає і зможе брати участь у слуханнях, – відмовили. Прохання викликати начальника медчастини СІЗО, аби встановити, чи справді Тимошенко відмовляється брати участь у процесі, – також не задовольнили.

Відхиливши усі згадані клопотання адвокатів, суд оголосив, що переходить до розгляду апеляції по суті. Цей розгляд перенесли на ранок четверга 22 грудня.

Утім, навряд чи будь-які нові судові засідання – чи то у «газовій» справі, чи у справі ЄЕСУ – принесуть екс-прем’єрці добрі новини. Після того як саміт Україна-ЄС закінчився нічим і європейські гості поїхали з Києва, у прихильників Тимошенко розвіялись останні надії на щасливий кінець цієї судової епопеї. У середовищі опозиції вже подейкують про намір силоміць визволяти Тимошенко з СІЗО.

Свої погляди опоненти влади звертають також до Європейського суду з прав людини. Як стало відомо днями, Європейський суд взявся до справи Тимошенко і розгляне її у невідкладному режимі. За прогнозами, вердикту слід очікувати вже у квітні.

Утім, якщо цей вердикт і буде на користь екс-прем’єрки, навряд чи це дасть їй змогу вийти з тюрми та взяти участь у парламентських виборах. На цей випадок у влади вже заготовлена справа ЄЕСУ і повторний арешт.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG