Спеціальні потреби

Трамп підписав указ про захист пам'ятників і пообіцяв демонстрантам, які паплюжать монументи, "довгі тюремні строки"


Президент США Дональд Трамп підписав указ, мета якого - захистити пам'ятники та монументи від паплюження, руйнування і знесення.

"Я щойно мав честь підписати дуже потужний Указ, який охороняє американські монументи, меморіали та статуї і бореться із нещодавнім кримінальним насильством. Довгі тюремні строки для цих протизаконних дій проти нашої великої країни!" - написав президент у Twitter.

Указ декларує, що за цими атаками стоять "анархісти і ліворадикальні екстремісти". Він уповноважує відповідні структури активно застосовувати існуючий закон, який передбачає серйозне покарання за глум над пам'ятниками і руйнування федеральної власності.

У разі, якщо влада штатів, округів або муніципалітетів не вжила зусиль щодо захисту своїх монументів, її можуть позбавити федеральної допомоги. Указ також передбачає надання допомоги з захисту федеральних пам'ятників.

Також в п'ятницю, генпрокурор США Вільям Барр наказав створити робочу групу з протидії антиурядовому екстремізму. Він, зокрема, вказав на тих, хто підтримує праворадикальний рух "Бугалу" і ліворадикальний Антифа.

На хвилі протестів за расову рівність демонстранти закидали фарбою, повалили чи вимагали демонтажу десятків пам'ятників і монументів, здебільшого пов'язаних з рабовласницькою Конфедерацією.

У нещодавньому інтерв'ю президент Трамп назвав протестувальників, які руйнують пам'ятники у США "терористами" та заявив, що на них чекає заслужена кара. Він також наголосив, що розуміє суперечки щодо певних пам'ятників, але вважає, що їхній демонтаж має відбуватись за встановленою процедурою.

Дивіться також: Як "дефінансують" поліцію, і кого підтримують вихідці з України. Приклад Портленда. Відео

XS
SM
MD
LG