Спеціальні потреби

США тимчасово зупиняють поїздки до Канади та Мексики, виплати по студентських кредитах, скасовують шкільні іспити - брифінг Трампа


Брифінг у Білому домі. 20 березня 2020 р.
Брифінг у Білому домі. 20 березня 2020 р.

У п'ятницю президент США Дональд Трамп оголосив про закриття приватних і бізнес-поїздок до Канади і Мексики. Трамп пояснив, що закриття кордонів не зупинить поточних торгових контактів між трьома країнами Північної Америки.

Закриття кордонів не зупинить поточних торгових контактів між трьома країнами Північної Америки

Держсекретар Майк Помпео, відповідаючи на питання журналіста на цю ж тему, зазначив, що заборона на поїздки до Мексики і Канади і з цих країн до США триватиме стільки, скільки це буде необхідно для поліпшення епідеміологічної ситуації. Трохи пізніше, у п'ятницю, влада США і Канади випустили спільну заяву, у якій вказали, що обмеження на перетин кордону на суходолі набуде чинності 21 березня і поки розраховане на 30 днів.

Крім того, Помпео підкреслив, що в умовах пандемії коронавірусу Китай, Росія і Іран поширюють «вірус дезінформації», розповідаючи про ситуацію у західних країнах.

Під час брифінгу президент заявив, що він ввів у дію Закон про оборонне виробництво. Цей крок покликаний дозволити уряду США прискорити виробництво масок, респіраторів, апаратів штучної вентиляції легенів та іншого необхідного обладнання для боротьби зі спалахом коронавірусу.

Трамп ввів у дію Закон про оборонне виробництво. Він дозволить штатам отримати маски та інше обладнання і предмети першої необхідності для боротьби з вірусом

Президент ввів закон у дію в четвер увечері.

На питання журналіста про причини кроку, Трампа сказав, що закон дозволить штатам отримати маски та інше обладнання і предмети першої необхідності для боротьби з вірусом.

Закон, який вперше був введений в дію під час Корейської війни 1950-х років, надає президенту широкі повноваження для «прискорення і розширення поставок ресурсів американської промисловості для підтримки військових, енергетичних, космічних програм і програм національної безпеки», - говориться на сайті Федеральної агенції з надзвичайних ситуацій.

За словами президента США, адміністрація у п'ятницю тимчасово призупинила відсотки і виплати по федеральних студентських кредитах як мінімум на наступні 60 днів.

Трамп також уточнив, що Міністерство освіти США скасує шкільні іспити через масове закриття навчальних закладів по всій країні.

Дивіться також: Що передбачає закон про допомогу сім'ям, постраждалим від коронавірусу

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG