Спеціальні потреби

Дональд Трамп хоче скасувати лотерею «зелених карт»


Президент США Дональд Трамп у четвер представив нові імміграційні ініціативи.

Автори плану пропонують змінити правила видачі «зелених карт» на користь освічених і висококваліфікованих фахівців та відійти від їх переважної видачі родичам іммігрантів, які отримали американське громадянство.

Крім того, Трамп воліє скасувати лотерею диверсифікаційних віз (яку називають у народі лотереєю «зелених карт»).

«Випадковий вибір суперечить американським цінностям і блокує багатьох кваліфікованих потенційних іммігрантів з усього світу, які можуть багато чого привнести», – пояснив Трамп.

Представники адміністрації повідомили, що план Трампа передбачає запровадження імміграційної системи балів. Такі вже існують у Канаді, Японії, Австралії та Новій Зеландії. Кількість «зелених карт», що видаються владою США новим іммігрантам, не зміниться, однак при цьому будуть значно збільшені квоти для професіоналів високої кваліфікації, студентів з видатними досягненнями і для осіб з вищою освітою. До уваги також будуть прийматися вік претендентів, знання англійської мови і наявність у них пропозицій роботи у США.

Як пише Reuters, сьогодні тільки 12% всіх американських «зелених карт» видаються з урахуванням професійної кваліфікації та освіти тих, хто їх отримує. Для порівняння, влада Канади керується цим принципом при видачі 63% дозволів на постійне проживання. В Австралії цей показник ще вищий – 68%. Про це журналістам розповіли представники Білого дому.

«Не думаю, що всі країни ставляться до нас найкращим чином! –заявив Трамп. – Для того, щоб переконатися, що ми постійно проводимо оновлення, які нам потрібні, наша пропозиція – створити постійний і самодостатній трастовий фонд безпеки. Він буде фінансуватися коштом внесків та доходів, безпосередньо отриманих при перетині кордону. Важливо відзначити, що ми вже будуємо стіну, і до кінця наступного року ми повинні побудувати близько 400 миль».

Для того, щоб пропозиції Трампа запроваджувались у життя, їх має схвалити Конгрес. За словами представників Білого дому, план Трампа зможе об'єднати Республіканську партію перед виборами.

Дивіться також: Контраверсійний закон про заборону абортів в Алабамі може стати прецендентом для цілої країни

  • 16x9 Image

    Михайло Комадовський

    Свою кар’єру розпочав у 10 років, заснувавши власне інтернет-видання. Потім перейшов працювати на “доросле” телебачення: спочатку журналістом та ведучим на місцеві телеканали в Одесі, потім на центральні інформаційні телеканали у Києві. За плечима у Михайла насичений професійний досвід: працював експертом з комунікацій проектного офісу реформ Міністерства внутрішніх справ України, спеціальним кореспондентом німецької медіакомпанії Deutsche Welle у Москві, спецкором кількох телеканалів у Нью-Йорку. До Голосу Америки приєднався на початку 2019 року. 

XS
SM
MD
LG