Спеціальні потреби

Трамп відповів на голосування Конгресу, яке формалізувало розслідування з приводу імпічменту


232 голосами проти 196 була прийнята резолюція, яка формалізує розслідування з питання про імпічмент президента Трампа.

Американські законодавці у четвер провели перше голосування у рамках розслідування з питання про імпічмент: контрольована демократами Палата представників розглянула резолюцію, яка встановлює наступні кроки цього процесу.

Близько 10:30 години ранку 232 голосами проти 196 була прийнята резолюція, яка формалізує розслідування з питання про імпічмент президента Трампа.

Голоси в Палаті представників, в основному, розділилися за партійним принципом. Голосування є першою офіційною перевіркою популярності розслідування, яке почалося 24 вересня. Для прийняття резолюції демократам, які займають 224 місця з 435, потрібно було набрати просту більшість голосів.

У Twitter президент США написав, очевидно реагуючи на результати голосування у Конгресі: "Набільше полювання на відьом в історії США".


Перед цим президент США заявив, що "влаштований демократами обман шкодить фондовому ринку".

"Неробам-демократам байдуже!", - твітує Трамп.

Резолюція передбачає проведення публічних слухань та оприлюднення стенограм з закритих засідань, а також визначає, які права мають республіканці і сам президент Дональд Трамп для участі у подальших етапах процесу.

Республіканці звинувачують демократів в обмеженні прав президента і висловлюють обурення з приводу закритого характеру розслідування. Конституція дає Палаті представників широкі повноваження у плані встановлення правил розслідувань з питання імпічменту, і демократи наполягають, що дотримуються діючих правил. Вони пообіцяли провести ряд відкритих слухань в рамках розслідування. Крім того, у четвер проходять закриті слухання за участю Тіма Моррісона - провідного експерта з Росії у Раді національної безпеки.

За словами високопосадовця адміністрації, у середу Моррісон покинув свою посаду. Він з'явився у Конгресі близько 8 ранку. Законодавці також хочуть заслухати свідчення колишнього радника Трампа з національної безпеки Джона Болтона. За словами інших свідків, Болтона стурбували спроби Білого дому переконати Україну розслідувати діяльність політичних опонентів Трампа.

Дивіться також: Pозведення сил: Україна перебуває у невигідній позиції

Pозведення сил: Україна перебуває у невигідній позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG