Спеціальні потреби

Звіт демократів щодо імпічменту заявляє про "незаперечні докази", але у Білому домі його назвали "маячнею"


Віце-президент США Майк Пенс "знав, або брав активну участь у діях, які є основою для імпічменту" - твердить звіт

Три очолювані демократами комітети Палати представників Конгресу США, які проводили розслідування про можливість імпічменту президента Дональда Трампа, оприлюднили 3 грудня звіт про результати розслідування.

"Слідство щодо імпічменту встановило численні та незаперечні докази того, що президент Трамп зловживав повноваженнями своєї посади, щоб добитися втручання із-за кордону заради особистої, політичної вигоди. Закон стосується кожного", - заявив Адам Шифф, конгресмен-демократ, який очолює розслідування щодо імпічменту.

У документі стверджується, що Трамп вчинив зловживання президентськими повноваженнями, а також перешкоджав розслідуванню його дій у Конгресі. Обидва звинувачення можуть бути підставою для імпічменту президента.

Демократи "взагалі не спромоглися надати щодних доказів порушень з боку президента Трампа"
Речниця Білого дому

«Дональд Трамп, 45-й президент США, діючи особисто або через своїх підлеглих в уряді і поза ним, виступив посередником для втручання іноземної держави, України, у вибори президента США в 2020 році», – ідеться в документі.

Звіт також відзначає, що віце-президент США Майк Пенс "знав, або брав активну участь у діях, які є основою для імпічменту".


«Президент діяв таким чином, щоб домогтися переобрання, ускладнити перспективи для свого опонента на виборах, і вплинути на вибори на свою користь. Діючи так, він поставив свої особисті інтереси вище за національні інтереси», – вважають автори звіту.

Речниця Білого дому Стефані Грішем, коментуючи звіт представлений демократами, назвала його продуктом "однобокого облудного процесу", і заявила, що демократи "взагалі не спромоглися надати щодних доказів порушень з боку президента Трампа".


"Доповідь головуючого Шиффа нагадує маячню блогера з підвалу, який намагається довести щось за умов повної відсутнотсі доказів", - також відзначила речниця Білого дому.

Укладачі документа вважають доведеним, що Трамп тиснув на владу України, домагаючись від неї дій, які могли б зашкодити його опонентові, демократу Джо Байдену. Вказується, зокрема, що важелем тиску на Київ було заморожування американської військової допомоги Україні. На слуханнях у Конгресі ряд свідків показав, що Трамп домагався від української влади розслідування діяльності сина Байдена в Україні.

Звіт не містить конкретних рекомендацій про формулювання статей імпічменту і навіть прямо не говорить, що Трамп має бути підданий імпічменту.

Коментуючи звіт союзник президента Трампа конгресмен-республіканець Джим Джордан заявив у Twitter:

"Неважливо, що пишуть демократи. 4 факти лишаються незмінними: Розшифровка розмови не вказує на будь-який зв'язок (між проведенням в Україні розслідувань, яких хотів Трампа та допомогою Україні - прим. ГА); президент Трампа та президент Зеленський заявили, що тиску не було; Україна не знала про затримання допомоги під час розмови (липневе спілкування між Трампом та Зеленським - прим. ГА); Україна не вдалась до будь-яких дій, для розмороження допомоги".

Звіт буде переданий до юридичного комітету Палати представників, який проведе власні слухання, за підсумками яких, як очікується, складе статті імпічменту, які будуть винесені на голосування палати.

Більшість у Палаті представників мають демократи. Республіканці і сам Трамп раніше заявляли, що не згодні з обвинуваченнями. Білий дім заявив, що документ більш схожий не на офіційний звіт про розслідування, а на «маячню диванного блогера».

Якщо Палата представникі ухвалить рішення про імпічмент, рішення про відсторонення президента від посади має ухвалити Сенат, де більшість мають республіканці.

Дивіться також: Чому Трамп відмовився, щоб його представляв юрист на наступному етапі розслідування щодо імпічменту

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG