Спеціальні потреби

Як світ бореться із заторами на дорогах


Як світ бореться із заторами на дорогах
Як світ бореться із заторами на дорогах

У 20 великих містах планети, вісьмом тисячам людей поставили одні й ті ж запитання: «Чи злитеся ви, коли за кермом потрапили у затор? Як це впливає на ваше життя вдома, на роботі, чи у школі? Ви здаєтеся, розвертаєте авто і їдете назад додому? Скільки часу ви проводите в заторах?»

Вінод Свамінайтан – експерт «розумних транспортних систем» у компанії «IBM», яка проводила опитування. За його словами, це спроба зрозуміти динаміку сполучення і ставлення водіїв до заторів по всьому світу. У цьому році, каже він, все ще багато людей, які не можуть нормально дістатися до роботи.

«Деякі з міст, на які скаржилися люди, знаходяться в країнах на шляху розвитку, це наприклад Нью-Делі, Бангалор, Пекін і Мехіко», – каже експерт.

Водії у цих містах дуже багато часу проводять за кермом, їдучи на роботу чи у школу. Тож місцеві посадовці намагаються вирішити проблему заторів.

«Сьогодні в Пекіні можна побачити чимало кільцевих доріг. Мехіко планує вкласти два з половиною мільярда доларів в розвиток інфраструктури автошляхів», – говорить Свамінайтан.

За його словами, затори на дорогах дещо зменшилися, частково через рецесію, яка сповільнила економічну активність і спричинила підняття цін на пальне. Водії в таких містах як Стокгольм, Сінгапур, Мадрид та Буенос-Айрес витрачають на добирання до роботи менше півгодини. Опитування громадської думки також показало, що люди сьогодні більше схильні користуватися громадських транспортом. 41% людей по всьому світу заявив, що покращений автобусний та залізничний сервіси допомогли б зняти стрес. І одним з міст, яке прислухалося до порад, став Стокгольм.

Свамінайтан каже, що кілька років тому влада Стокгольма значно збільшила кількість громадського транспорту на дорогах. Крім того, запровадили платні дороги. Наприклад, ти мусиш платити, якщо в годину-пік їдеш на авто в центральну частину міста.

«Я, власне, заохочую дедалі більше людей купувати гібридні авто, адже за такі автомобілі не треба буде платити дорожній збір. Отож, у центрі Стокгольму в годину-пік затори зменшилися на 25%. Натомість використання громадського транспорту зросло на 50%. Завдяки меншій кількості машин на дорогах, автобуси почали їздити за розкладом і вчасно», – каже Вінод Свамінайтан.

Чимало міст в країнах, що розвиваються, обрали такий самий курс. Браян Коттон є віце-президентом компанії, яка шукає розумні рішення цих проблем:

«Одне з міст, про яке я б хотів сказати, це Шенжен, що на півдні Китаю. Там дуже розвинутий метрополітен. Місто також активно інвестує у розвиток і спорудження інфраструктури, не лише доріг, але й досить розумної транспортної системи, яка б дозволяла людям без перешкод пересуватися містом».

Коттон говорить, що технологія може зменшити затори на дорогах:

«Найперше треба зібрати дані. Потім мати можливість доносити ці дані до водіїв. Давати їм потрібну інформацію, наприклад в цифровій формі показувати на автошляхах, вбудовувати в автомобілі спеціальні пристрої прийому інформації. Чи навіть відправляти на смартфони».

Саме так працює «Smart Traveler Program» компанії «IBM». Вінод Свамінайтан говорить, що її вже використовують у Сан-Франциско. Програма дозволяє водіям самим вибрати найзручнішу і найшвидшу для них дорогу ще перед тим, як вони виїхали з дому:

«Ми щодня аналізуємо звички водіїв, як вони добираються до роботи, чи до коледжу. Потім, за допомогою технологій, ми проектуємо те, що може статися, якщо всі поїдуть за своїм маршрутом. Далі, ми намагаємося поінформувати водіїв, як виглядатиме та чи інша дорога через годину. Це як з погодою, ви чуєте, що має бути дощ, тож берете зі собою парасолю», – говорить Свамінайтан.

Подібні дослідження «IBM» проводить ось уже четвертий рік поспіль і сподівається, що отримані результати допоможуть зменшити затори на дорогах та зробити пересування зручнішим та швидшим.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG