Спеціальні потреби

Традиції - невід’ємна частина життя у Південній Кароліні


Південна Кароліна – штат, де панують традиції. Традиційний уклад життя, традиційні погляди на сім‘ю та релігію, консерватизм у політиці. Останні 30 років цей штат завжди віддавав перевагу на президентських виборах кандидату від Республіканської партії. Зараз до цього штату знову прикута увага експертів та політиків, оскільки у суботу там проходитимуть чергові республіканські попередні вибори - «праймеріз».

Місто Колумбія, штат Південна Кароліна. Доглянуті будинки, побудовані у позаминулому столітті, наглядно демонструють повагу людей до своєї історії. Шпилі церков зайвий раз підкреслюють особливе місце релігії в житті людей. Традиційний для цих країв холодний чай і тарілка зі смаженою в клярі куркою – складають повсякденне меню відвідувачів цього невеликого кафе на околицях міста. Хуан Торес працює у туристичному бізнесі. Він каже, що люди у Південній Кароліні цінують почуття традиції:

«Ми не хочемо змін. Ми любимо традиції. Ми хочемо, щоб речі залишалися такими, якими вони є. І це не лише моє переконання. Багато хто тут так вважає. Ми хочемо, щоб все було просто і стабільно».

Свою любов до традицій мешканці Південної Кароліни яскраво демонструють і у політиці. Сюзен Гірш прийшла на партійні збори у своєму місті, щоб почути, що скаже її улюблений кандидат – республіканець Ньют Ґінґріч, відомий своїми консервативними поглядами.

«Я консервативна людина у всіх проявах свого життя. Дуже консервативно, я народила лише шестеро дітей. І вони - також всі республіканці. Я думаю, це в крові», сказала Сюзен.

Республіканські претенденти на номінацію приділяють особливу увагу Південній Кароліні. За останні 30 років той, хто перемагав на «праймеріз» у цьому штаті, завжди у підсумку здобував номінацію єдиного кандидата від Республіканської партії на президентських виборах.

Про важливість традицій кандидатам у Південній Кароліні говорить все. Прапор Конфедерації досі висить перед будівлею місцевого конгресу. А бронзові гармати нагадують, що перший постріл у громадянський війні 1861-го року був зроблений саме у Південній Кароліні.

Історик і мешканець Південної Кароліни Філдінґ Фрід розповідає:

«Впродовж історії мешканці нашого штату завжди цікавилися політикою. Сьогодні ми відзначаємо 150-ти річчя початку Громадянської війни у США. Тоді Південна Кароліна стала першим штатом, який вийшов з союзу. І для нас досі дуже важливим залишаються права окремих штатів».

Сьогодні Філдінґ хоче почути від кандидатів щось конкретне. Він каже, що йому набридли теледебати бо там, на його погляд, багато бруду, негативу, взаємних звинувачень і повторення заїжджених ідей.

Є два пункти, які Філдінґ вважає головними на цих виборах:

«Звичайно, це питання національного боргу, а також безробіття. Як людина, яка втратила роботу минулого року, я розумію, яку проблему така невизначеність створює для людей. Мені пощастило, що я отримав допомогу з безробіття. Але це вперше за останні 16 років, коли я не міг знайти роботу цілий рік».

Традиційно, республіканці виступають за зменшення урядових витрат. А це також означає зменшення соціальних програм для населення, таких як допомога з безробіття. У Південній Кароліні 10 відсотків людей не мають роботи. Тому симпатії мешканців цього штату поволі перетікають на сторону кандидатів, які пропонують певний баланс консервативних та ліберальних ідей.

На полицях будинку музею у Колумбусі, поряд з дитячою книгою про Громадянську війну, продається книга-розмальовка про Барака Обаму – першого чорношкірого президента США. Так минуле, дивним чином, переплітається з теперішнім у штаті, який може визначити, хто стане майбутнім кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG