Спеціальні потреби

Безробіття, яке офіційно відсутнє, турбує більшість українців - результати опитування


Безробіття зачепило 81 відсоток українців. Такими є результати голосування на сайті Української служби Голосу Америки. Учасники он-лайн голосування також переймаються через недостатній розмір зарплати. При офіційному рівні безробіття у приблизно 2 відсотки, багато українців не мають роботи, яка б дозволяла заробляти достатньо для задоволення базових потреб.


На початку тижня ми запитали наших глядачів, Наскільки проблема безробіття є для Вас актуальною?

Як відомо, рівень безробіття в Україні, згідно з офіційною статистикою, порівняно низький – приблизно 2%. Українські лідери також додають, що уряд постійно працює над створенням нових робочих місць та підвищенням пропозиції на ринку праці.

В голосуванні на сторінці Української служби Голосу Америки взяла участь 461 людина. Їх голоси розподілились наступним чином:

Дуже актуальна - 81%

Не актуальна - 13%

Важко відповісти - 5%

Тему тижня обговорювали і на сторінках Голосу Америки у соціальних мережах Facebook та Twitter.

Багато коментаторів зауважили, що навіть знайшовши роботу, українець не може бути впевненим, що місячної платні буде достатньо для забезпечення елементарних потреб.

«В Україні зарплатня на рівні 300 євро вважається нормальною, а її не вистачає навіть просто на нормальне існування. Нам ще і кажуть, що ми повинні жити за світовими цінами. Хіба ж це нормально?» - каже Сергій Пірог з Краматорська.

«Термін «безробіття» не вірний. Нема роботи? Подивіться навкруги: Роботи море! Інша справа, а хто платитеме? А сам собі і плати! Відкривай свою справу, працюй. заробляй гроші! Так і роблю! Хоча добре мені писати про це з за кордону» - зауважує Вячеслав із Португалії.

«В Україні не відчуваю, що у мене є майбутнє. А з «цими» при владі, йому і взятись нема звідки. Вперше в житті з’явилось бажання поїхати через повну безпросвітність», - пише користувач Аль Тер із Києва.

В останні роки подолання проблеми безробіття постало на порядку денному багатьох країн Європи. В Іспанії безробіття сягнуло рекордно високої позначки у 24,4%; не набагато краща ситуація і в деяких інших європейських країнах. Тож 1-го травня, коли світ відзначав День міжнародної солідарності трудящих, у більшості трудящих настрій був далеким від святкового.

Нагадуємо, що щонеділі найцікавіші коментарі з приводу Теми тижня висловлені на сторінках Голосу Америки у соціальних мережах Facebook та Twitter, лунають в телевізійному ефірі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG