Спеціальні потреби

Думки українців про рівень демократії в Україні


У рамках нашого щотижневого опитування ми запитали, чи існуючий в Україні рівень демократії достатній для зближення з європейськими структурами?

У голосуванні на нашому сайті, українці висловились наступним чином:

так - 8%
ні - 88%

не знаю - 3%.

У сюжеті ви також дізнаєтесь думки з цього приводу перехожих на вулицях Києва.

Як відомо, попри очікування, Європейський Союз та Україна не парафували у Києві Угоду про асоціацію, а лише узгодили текст документа.

Зокрема, президент Ради Європи Герман Ван Ромпей, ЄС прагне підписати угоду, але це залежить від внутрішньої ситуації в Україні. Він підкреслив, що Європейський Союз занепокоєний станом свободи слова в Україні та політичною заангажованістю українських судів. Як приклад, Ромпей вказав на справу Юлії Тимошенко. Він також зауважив, що майбутні парламентські вибори в Україні стануть своєрідною перевіркою на демократію.

Щодо скасування візового режиму для українців, до якого прокладає шлях підписання угоди, то за словами президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, це станеться як тільки Україна виконає усі необхідні умови.

Натомість Президент України Віктор Янукович назвав саміт успішним, і запевнив, що його команда підтримує європейські стандарти, та буде працювати у бік «зміцнення демократичних інститутів».

XS
SM
MD
LG