Спеціальні потреби

Ідея Януковича про державний статус російської не до вподоби українцям - результати опитування


Проти надання російській мові статусу державної висловились 86 відсотків учасників он-лайн опитування Української служби Голосу Америки. В опитування взяли участь 1158 осіб.

На початку тижня ми запитали, Чи підтримуєте Ви надання російській мові статусу другої державної?

Як відомо, інформаційна агенція ІТАР-ТАСС із посиланням на інтерв'ю Віктора Януковича нещодавно заявила про плани української влади розширити статус російської мови в Україні. І хоч президент прямо не заявляв про бажання надати російській мові статусу державної, в правлячій Партії регіонів підтвердили, що готові внести до Верховної Ради проект нового закону про мови.

Голоси 1158-ми учасників опитування, які відповідали на питання теми тижня, розподілились наступним чином :

Так -12 %

Ні - 86%

Не знаю - 0%

Дискусія з даного приводу точилась на сторінці Української служби Голосу Америки у мережі Facebook.

Ось деякі із отриманих відповідей:

«Не має значення скільки мов буде в цій країні, головне щоб країна була для людей, а не для возвеличення прапорів та гімнів» - каже Сергій Пирог з Краматорська.

«У російської мови нема проблем в Україні. Вона не потребує державної підтримки! А от українська цілком може повторити долю латини», - каже киянин Олександр Карпенко.

«Не розумію і ніколи не прийму дві державні мови в одній країні. Якщо російську буде визнано другою державною, українська не витримає навантаження», - зауважує Дарина Куйбіда зі Львова.

«Російська мова, як друга національна – це нормально України. Так склалось історично. Чого вже тут чинити спротив? Все очевидно. Російською говорить більше половини населення країни», - вважає Владислав Пиворюнас із Харкова.

Нагадуємо, що ваші коментарі висловлені на наших Facebook чи Twitter сторінках, можуть бути процитовані в ефірі Час-Time у неділю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG