Спеціальні потреби

Екс-чиновник Пентагону порівняв отримання автокефалії Україною із процесом деколонізації


Ми спостерігаємо повстання російської церковного імперіалізму проти деколонізації
Майкл Карпентер

Розрив російською православною церквою відносин із Вселенським патріархатом вказує на те, що у питанні християнської віри Росії притримується імперіалістичних позицій. Про це заявив колишній заступник помічника голови Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер.

Як відомо, у понеділок Синод Російської православної церкви назвав неможливим перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом. Таким чином у Росії відреагували на рішення Вселенського патріархату про підтримку автокефалії Української православної церкви. У відповідь на рішення РПЦ речник Київської патріархії Євстратій Зоря заявив на своїй сторінці у Facebook, що Синод МП повторює політику Кремля.

"Самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти", - відзначив Зоря.

На думку Майкла Карпентера, реакція РПЦ є імперіалістичною.

"Російська православна церква розриває відносини із Вселенською православною спільнотою через рішення Вселенського патріархату надати незалежність Українській православній церкві. Фактично, ми спостерігаємо повстання російської церковного імперіалізму проти деколонізації", - відзначив Карпентер на своїй сторінці у Twitter.

Водночас відомий російський опозиційний коментатор Ґаррі Каспаров назвав російську православну церкву "церквою КДБ".

"Схизма у православ'ї заслуговує на більшу увагу. Нарешті відрізано путінську церкву КДБ", - написав Каспаров у Twitter.

Як відомо, президент України Петро Порошенко назвав томос фактично ще одним Актом проголошення незалежності України.

"Довгих 332 роки Україна та українська церква чекала автокефалію. І сьогодні це рішення прийнято щодо автокефалії і продовжується процес надання томосу", - відзначив Порошенко.

Дивіться також: Процес надання Томосу Українській церкві вже нікому не вдасться зупинити - речник Київської Патріархії

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG