Спеціальні потреби

Світлана Тихановська - у Литві


Світлана Тихановська у Мінську 9 серпня 2020 р.
Світлана Тихановська у Мінську 9 серпня 2020 р.

Світлана Тихановська, головний опозиційний кандидат на білоруських президентських виборах, переїхала до сусідньої Литви на тлі протестів і сутичок з поліцією демонстрантів, які протестують проти оголошення президента Олександра Лукашенка переможцем.

«Світлана Тихановська - у безпеці. Вона у Литві», - написав у Twitter литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкевічус.

«Вона відпочиває зі своїми дітьми», - сказала речниця литовського міністерства закордонних справ по телефону агентству Reuters.

У поширеному у вівторок відеозверненні Світлана Тихановська зболено розповідає, що вона постала «перед вибором» і діяла, думаючи про своїх дітей.

37-річна Тихановська стала відомою кілька тижнів тому, коли вирішила балотуватися на президентських виборах у Білорусі після ув’язнення її чоловіка.

У понеділок Світлана Тихановська заявила, що вважає фальсифікованими оголошені попередні результати виборів, згідно з якими чинний президент Олександр Лукашенко отримав 80% голосів виборців і право на шостий поспіль термін на посаді, яку він обіймає з 1994 року.

«Звичайно, що ми не визнаємо результатів... Владі треба думати про мирні способи передачі повноважень», - сказала вона.

США та ЄС скритикували білоруські вибори, заявивши, що вони не відповідали демократичним принципам, а також засудили владу Білорусі за застосування сили проти демонстрантів.

Білоруська поліція використовувала слізний газ, кийки, ґумові кулі, шумові гранати, щоб розігнати багатотисячні зібрання.

Демонстранти споруджували барикади і кидали в поліцію пляшки з палаючою сумішшю.

Повідомляють про загибель одного демонстранта і багатьох поранених.

Протести відбувалися не лише в столиці - Мінську, але й в інших містах Білорусі.

Дивіться: Перші реакції на вибори в Білорусі

Підсумки виборів у Білорусі; перші реакції з ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG