Спеціальні потреби

Українська влада готує масштабну приватизацію


Українські урядовці вже цього року планують масштабний продаж державного майна. Про наміри приватизувати велику кількість об'єктів заявив віце-прем`єр-міністр України Сергій Тігіпко, виступаючи на зібранні інвесторів. Вже до кінця року держава може позбутися низки енергогенеруючих і енергорозподільних компаній. Тігіпко також не виключає продажу ВАТ «Укртелеком» і ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз».

Тігіпко також повідомив про плани Кабміну знову продати у приватні руки націоналізовані урядом Юлії Тимошенко три фінансові установи – «Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ». Таким чином урядовці хочуть повернути державі гроші витрачені на їх порятунок. Рекапіталізація цих банків коштувала платникам податків майже 10 мільярдів гривень.

Пан Тігіпко також повідомив про призначення економіста Олександра Рябченка новим керівником Фонду державного майна. Саме йому доведеться виконувати амбітний приватизаційний план. Урядовці сподіваються отримати цього року від продажу державної власності щонайменше 10 мільярдів гривень. Віце-прем'єр обіцяє запропонувати нову прозору процедуру приватизації.

Озвучені Сергієм Тігіпком плани викликали позитивну реакцію на українських фондових біржах. Основні індекси протягом торгової сесії зросли в середньому на 2%. Особливо схвально інвестори відреагували на звістку про продаж «Укртелекому». Акції державної телекомунікаційної монополії додали в ціні майже 15%.

Експерти зазначають, що оголосити масштабну приватизацію нову українську владу підштовхує вкрай складна ситуація з державними фінансами. Урядовці кажуть, що досі достеменно не володіють повною інформацією про поточний стан справ і продовжують її з'ясовувати. Президент України Віктор Янукович пообіцяв оприлюднити дані про реальний економічний стан у державі. «Скажу одне – скарбниця порожня. Дефіцит державного бюджету – 12% ВВП, дефіцит Пенсійного фонду – майже 22 мільярди гривень», – констатував Янукович.

XS
SM
MD
LG