Спеціальні потреби

Прем’єр-міністр Таїланду відкинув вимоги демонстрантів


Прем’єр-міністр Таїланду Абхісіт Ветчачіва відкинув пропозицію, висунуту антиурядовими демонстрантами, про закінчення окупації центрального району Бангкока, якщо він до 30 днів розпустить парламент.

В суботу Абхісіт Ветчачіва сказав по телебаченню, що він не вестиме переговорів з так званими «червоними сорочками», тому що вони вдаються до насильства і залякування.

В п’ятницю демонстранти дещо пом’якшили свої раніші вимоги про негайний розпуск парламенту і проведення виборів. Однак після того, як Абхісіт відкинув їхню вимогу, демонстранти заявили, що протести продовжуватимуться.

Більшість із них є прихильниками колишнього прем’єр-міністра Таксіна Шінаватри, який був усунутий від влади у 2006 році. Вони вимагають нових виборів, щоб замінити Абхісіта, який, за їхніми словами, прийшов до влади незаконно.

Кількатижневі протести паралізують головний туристичний і діловий район Бангкока, що вже спричинило багатомільйонні фінансові збитки.

Пересічні громадяни і бізнесмени, втомлені відсутністю порядку і насильством, об’єдналися, щоб витіснити «червоних сорочок» поза місто.

Нова, так звана «багатокольорова» коаліція, включає також членів так званих «жовтих сорочок», яка підтримує прем’єр-міністра Абхісіта.

У результаті сутички між «червоними сорочками» і таїландськими силами безпеки, яка сталася 10 квітня, щонайменше 25 людей загинуло 850 отримало поранення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG