Спеціальні потреби

Центр тероризму переміщується у Сомалі і Ємен, - вважають експерти у США


Американські офіційні особи з питань контр-тероризму твердять, що смерть бін Ладена означає кінець аль-Кайди. Багато експертів вважають, що саме завдяки постаті самого бін Ладена терористична мережа успішно розвивалась та знаходила партнерів в інших країнах. Без її харизматичного лідера, кажуть аналітики, угруповання залишилось слабким. Втім, з кількох джерел надходить досить тривожна інформація про те, що перед своєю загибеллю Осама бін Ладен встановив партнерські стосунки із сомалійським терористичним угрупованням аль-Шабаб, разом з яким планував новий напад на США.

Вибір бін Ладена впав на сомалійський аль-Шабаб не випадково. За останні роки чимала кількість вихідців з цієї країни, які свого часу іммігрували до Сполучених Штатів, повернулись до Сомалі, щоб взяти участь у громадянській війні на боці ісламістів. Джерела підтверджують, що принаймні 40 громадян США за минулі три роки пройшли тренування та взяли участь у військових діях у Сомалі. Ці рекрути приїхали зі всіх куточків США – Каліфорнії, Нью-Йорка, Нью-Джерзі, Алабами, Техасу.

«Вони американці, вони мають паспорти. Ці люди знають Сполучені Штати, вони розуміють нашу країну і знають всі наші слабкі місця», – каже голова Комітету національної безпеки Конгресу США Пітер Кінґ.

Кінґ зі своїми колегами попереджає, що аль-Шабаб є реальною та серйозною загрозою для США:

«Аль-Шабаб постійно закликає до нападів на Сполучені Штати. Ми не можемо дивитись на це крізь пальці».

Під загрозою і Європа. Один з лідерів аль-Кайди, якого нещодавно було вбито у Сомалі, мав при собі комп’ютерні файли, де містилась інформація про те, що аль-Кайда та аль-Шабаб планували напад на готелі у Європі на зразок вибухів у готелі в Мумбаї.

Крім того, надходить тривожна інформація про те, що сомалійські терористи мають тісні стосунки з іншим агресивним осередком аль-Кайди у Ємені, який свого часу взяв відповідальність за спробу теракту у різдвяний день 2009-го року та спробу підірвати американські вантажні літаки минулої осені.

Держдепартамент США попереджає усіх американців, які подорожують за кордоном, що вони можуть стати цілю терористів. Адже після смерті бін Ладена, новий лідер аль-Кайди, аль-Завагірі, наказав своїм послідовникам вбивати американців, де б вони не знаходились.

Держдеп застерігає про можливі викрадення, вбивства, викрадення авто чи літаків.

«Туристи, люди, які працюють за кордоном – на них напасти легше, ніж організувати і здійснити теракт у Вашингтоні чи Нью-Йорку» – попереджає консультант Ричард Кларк.

Американські розвідники також нагадують, що бін Ладен закликав своїх послідовників напасти на США до десятої річниці атак 11-го вересня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG