Спеціальні потреби

Міноборони України підтримує співробітництво з військовими США


Праворуч: міністр оборони України Михайло Єжель під час зустрічі з послом США в Україні Джоном Теффтом
Праворуч: міністр оборони України Михайло Єжель під час зустрічі з послом США в Україні Джоном Теффтом

Новий міністр оборони України Михайло Єжель підтримує проведення спільних навчань із американськими військовими. Про це керівник відомства повідомив послу США в Україні Джону Теффту. Пан Єжель особливо згадав про регулярні міжнародні маневри «Сі Бриз». Міністр назвав їх прикладом ефективності двостороннього військового співробітництва:

«Ці навчання для українського флоту були і залишаються дуже корисними, і в цьому напрямку ми обов’язково продовжимо спільну роботу. Те ж стосується й інших двосторонніх проектів, які наші експерти детально проаналізують. Питання розвитку оборонного співробітництва зі США для нас є дуже важливим», – зазначив міністр оборони України.

Американці особливо цікавилися, чи не буде проблем із отриманням дозволу на проведення цих маневрів. Побоювання військових США легко пояснити. Адже минулого року маневри після тривалого підготовчого процесу довелося скасовувати через те, що парламент не дав дозволу на допуск іноземних підрозділів на територію України. Тоді багато оглядачів говорили, що не в останню чергу це сталося через тоді опозиційну Партію регіонів. Втім, нині, прийшовши до влади, ця політична сила, схоже, не перешкоджатиме проведенню навчань. Принаймні в цьому запевняє Михайло Єжель:

«В цьому питанні позиція і керівництва держави, і Міністерства оборони залишається незмінною – ми продовжуємо працювати в рамках взятих на себе міжнародних зобов’язань, і увесь необхідний пакет документів вже підготовлений», – зазначив міністр.

Військовий експерт Сергій Згурець вважає, що заява керівника українського оборонного відомства про зацікавленість у спільних навчаннях може означати, що маневри відбудуться, попри те, що в минулому Партія регіонів докладала зусиль для скасування як «Сі Бриз», так і інших спільних з американськими військовими навчань.

«Міністр оборони ніколи б не зробив таку заяву без узгодження із керівництвом. Це, на мою думку, говорить, що спільні навчання з американцями будуть. І взагалі з військовими США стосунки розвиваються без якогось напруження. Раніше маневри «Сі Бриз» використовували для тиску на «помаранчеву» владу. Зараз такої необхідності немає», – заявив Згурець в інтерв’ю «Голосу Америки».

Цю тезу підтвердив і президент України Віктор Янукович. Виступаючи перед співробітниками СБУ, він окреслив своє бачення перспектив військового співробітництва. Глава держави проти приєднання країни до будь-яких військових об'єднань, проте за активне співробітництво з ними: «Очевидною є неефективність стратегії прискореного набуття членства в НАТО, тому що Україна, де-факто, є позаблоковою. Ми свідомі того, що сьогодні Україна не повинна робити вибору на користь однієї із систем колективної безпеки, що існують на континенті. На сьогоднішній день наш вибір – максимально тісна співпраця без інтеграції. Це єдиний принцип, який буде застосовуватись Україною по відношенню до всіх існуючих систем колективної безпеки».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG