Спеціальні потреби

Майстернея «Текшоп» допомагає винахідникам втілювати свої задуми у життя


Багатьом з нас не рідко приходить якась цікава ідея, покликана щось удосконалити чи взагалі створити щось нове. Щоправда, у більшості випадків ідею не можливо втілити у життя через елементарну відсутність інструментів. А викидати гроші на щось що може і не спрацювати, не має сенсу. У Каліфорнії, на допомогу таким людям прийшов «Текшоп» – майстерня, в якій за абонентську плату можна користуватися будь-якими інструментами.

«Збудуй свою мрію з нами!» – так до себе закликає високотехнологічна майстерня у Сан-Франциско «Текшоп». Організована на зразок клубу, ця майстерня надає можливість винохідцям-новачкам працювати над своїми творіннями, використовуючи новинки технології. Тут їм пропонують широкий асортимент приладдя – від потужних дрилів до цілої низки різнокаліберних електричних інструментів для зварювання, роботи над деревом чи іншими матеріалами.

У приміщенні площею майже 200 квадратних метрів повно місця для всіляких новітніх ідей. Виконавчий директор «Текшопу» Марк Гетч пояснює як це працює:

««Текшоп» – це щось на зразок громадської майстерні, де за абонентську плату будь-хто може стати її членом і створити щось власне».

«Текшоп» у Сан-Франциско відкрив свої двері у 2007-му році, сьогодні він нараховує вже 500 членів. Організована майстерня на зразок спортивного клубу, місячна абонентська плата – 100 доларів.

За цю суму її члени мають доступ до просторого приміщення, наповненого високотехнологічним професійним обладнанням. Крім того фахівці проводять заняття та вчать техніці безпеки. Для використання певних видів приладдя – курс з техніки безпеки є обов’язковим.

Ті ж, хто не дружить з механікою, можуть управляти важким устаткуванням за допомогою комп’ютерних програм. Так спрощується шлях від ідеї до готового продукту.

Марк Генрі створює нові супер-легкі запчастини для своєї компанії з продажу та сервісного обслуговування мотоциклів «Дабл Дог Мото»:

«Замість того, щоб інвестувати у всю цю техніку та на це витрачати наш капітал, ми вкладаємо ресурси у людей, закупівлю нових моделей, якісне сервісне обслуговування».

Дастін Магуда працює над власною моделлю електричного мопеда:

«Головне, що тут у нас є змога пройти виробничий цикл від ідеї до готової базової моделі. У домашньому гаражі це зробити не можна, якщо у вас нема півмільйона доларів для закупівлі необхідного обладнання. А тут ми на всьому готовому».

Марк Гетч каже, що «Текшоп» став таким популярним, що надихнув деяких його ентузіастів на радикальні зміни. Кілька членів майстерні вирішили повністю покинути свою попередню роботу і віддати себе праці у майстерні. І за плечима найбільш відданих цій справі вже є кілька справжніх винаходів.

Перша майстерня «Текшоп» була відкрита Джимом Ньютоном у Силіконовій Долині у 2006-му році, з того часу до мережі приєдналася майже тисяча людей. Власники мережі кажуть, що готові розширятися та відкрити нові майстерні по всій країні. У наступному році керівництво планує відкрити відділення «Текшопу» спільно з автовиробником «Форд» у Детройті, що стане спробою зробити процес винаходів та інновацій більш демократичним та доступним для широких мас.

Паралельно при майстерні у Сан-Франциско відкрилась неприбуткова організація «Зроблено у Сан-Франциско», яка допомагатиме винахідникам втілювати свої задуми у життя.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG