Спеціальні потреби

Частині звільнених вчителів у США повертають втрачену роботу


У середу Барак Обама підписав законопроект, яким з федерального бюджету виділяється 26 мільярдів доларів на покриття бюджетних дефіцитів штатів. Законопроект напередодні був проголосований Палатою представників, члени якої мали для цього перервати шеститижневі канікули, а минулого тижня – Сенатом.

Ці гроші мають допомогти зберегти роботу міським пожежникам та поліцейським, а також профінансувати медичні послуги населенню через програму Медикейд.

Голосування відбулося переважно згідно з партійною лінією. У Палаті представників лише три демократи проголосували проти і лише два республіканці підтримали законопроект. На думку представників Республіканської партії, виділення додаткових грошей з бюджету лише поглибить державні борги.

Частина цих грошей піде на фінансування освітньої галузі, яку економічний спад зачепив особливо гостро. Очікується, що буде відновлено або збережено понад 160 тисяч вчительських позицій.

Доля Еріна Гарпера, який до червня цього року працював вчителем музики у місті Йонкерс, що біля Нью-Йорку, залишається невизначеною. Він, як і двісті інших вчителів в його місті, потрапив під скорочення через нестачу коштів.

«Коли не фінансують освіту, округ робить те, що вимушений робити. Я це розумію. Але у той же час вони повинні підтримувати дітей», - каже він.

Місто Йонкерс, згідно з законопроектом, отримає шість з половиною мільйонів доларів. Цих грошей достатньо на зарплату дев’яноста вчителів. Хто з двохсот звільнених повернеться до шкільної дошки – вирішуватиме шкільна Адміністрація. І уроки музики навряд чи стануть пріоритетом.

«Щоб дотримуватися мінімального бюджету, нам доводиться відмовлятися від предметів, які роблять школу особливою, - мистецтва, музики, бібліотеки», - каже Бернард Перазіо, голова шкільного округу міста Йонкерс.

Чотири роки тому Ерін Гарпер організував шкільний оркестр, а лише напередодні звільнення замовив для його музикантів нову форму. Він сподівається, що йому вдасться повернутися до своїх учнів.

«Господь знає, наскільки я люблю вчителювати. Я люблю дітей. Я працюю з дітьми 365 днів на рік. Зарплата? Звичайно. Я переживаю за те, як я зможу підтримувати свою родину. Але найбільше мене непокоїть, як діти сприймуть те, що я пішов», - переживає вчитель.

І поки прибиральники готують шкільні класи до початку навчального року, шкільна Адміністрація вирішує долю вчителів.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG