Спеціальні потреби

Талібан заявляє, про захоплення двох швейцарських туристів у Пакистані


Талібан заявляє, про захоплення двох швейцарських туристів у Пакистані
Талібан заявляє, про захоплення двох швейцарських туристів у Пакистані

Бойовики з пакистанського угрупування Талібан заявили, що утримують швейцарську пару, яку викрали на початку місяця. Швейцарців було викрадено під час подорожі через неспокійну південно-західну провінцію Балуджистан.

Повідомляється, що швейцарське подружжя на початку липня подорожувало Балуджистаном на авто. За офіційною інформацією, вони пройшли контрольний пункт на в’їзді до району Лоралі провінції Балуджистан. Пізніше, за повідомленнями свідків, пару викрали озброєні невідомі.

Відповідальність за викрадення взяло на себе військове угрупування Тегрік-і-Талібан. Заступник голови угрупування, Валі ур-Рехман у п’ятницю повідомив журналістам, що швейцарці добре себе почувають , і що бойовики готові звільнити їх в обмін на пакистанську жінку-науковця, яка відбуває ув’язнення у США.

Аафія Сіддікі науковець-невролог була засуджена до 86-ти років ув’язнення за рішенням суду, який визнав її винною в спробі вбивства американських військових в Афганістані. Вирок викликав хвилю протестів у Пакистані і призвів до численних демонстрацій в країні, де антиамериканські настрої є дуже поширеними.

Уряд Пакистану також висловив обурення з приводу того, що суд над науковцем відбувся у США.

Рехман заявив, що в разі відмови Вашингтона видати Сіддікі, долю швейцарської пари визначить суд Талібану. Водночас представник бойовиків не назвав терміну, протягом якого Талібан очікуватиме рішення США.

У п’ятницю Рада Безпеки ООН додав угрупування Тегрік-і-Талібан до переліку терористичних організацій. Дипломати намагаються чинити тиск на дану екстремістську організацію, яку пов’язують з аль-Кайдою. Вважається. Що Тагрік-і-Талібан має наміри розширити свою діяльність за межі Афганістану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG