Спеціальні потреби

Рахмона переобрано президентом Таджикистану


Емомалі Рахмон
Емомалі Рахмон
Президент Таджикистану Емомалі Рахмон залишиться главою держави ще на сім років. Таджицький Центральний виборчий комітет повідомив, що він отримав 83,6% голосів на виборах, що відбулися у середу.

Рахмон, якому 61 рік, перебуває на чолі найбіднішою колишньої радянської республіки з 1992 року.

Його суперниками були п'ять маловідомих і значною мірою лояльних кандидатів. Єдиний реальний опозиційний кандидат правозахисниця Ойніголь Бобоназарова була відсторонена від участі у виборах.

За даними Центрвиборчкому, явка виборців склала понад 80 відсотків.

Однак, на думку міжнародних спостерігачів, президентським виборам у Таджикистані бракувало плюралізму.

«Хоча вони пройшли мирно і спокійно, це були вибори без реального вибору», - заявила керівник місії спостерігачів ОБСЄ Ґордана Чоміч.

«Перебування у владі має означати виконання зобов'язань, взятих перед ОБСЄ, а не використання адміністративного ресурсу і перевагами своєї посади. Розширення справжнього політичного плюралізму буде мати вирішальне значення для підтвердження прихильності Таджикистану демократичним принципам», - додала вона.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG