Спеціальні потреби

Табачник заперечив свою причетність до закриття українських шкіл


Табачник заперечив свою причетність до закриття українських шкіл

Непотоплюваний Табачник. Опозиція вкотре зробила спробу відправити у відставку міністра-українофоба і вкотре зазнала поразки.

Верховна рада не підтримала пропозицію про направлення запиту президентові України щодо відставки міністра освіти Дмитра Табачника. За цю пропозицію нунсівця Андрія Парубія проголосувало всього лише 38 депутатів.

Голосуванню передував виступ міністра з трибуни парламенту, під стіни якого прийшли з пікетами кількасот студентів – противників і прихильників посадовця. Під час «години запитань до уряду» Табачник пояснив свою позицію щодо закриття українських шкіл – питання, яке, власне, й стало причиною його виклику «на килим» до Верховної ради.

Як заявив очільник Міносвіти, його відомство до закриття шкіл не причетне. Як він стверджує, такими повноваженнями, згідно із законом, володіють лише органи місцевої влади. Саме вони, за словами урядовця, і вирішують, що робити зі школами, яку відвідує занадто мала кількість учнів.

Табачник заперечив також існування у Міністерстві «чорних списків» шкіл. Він назвав «політичними інсинуаціями» розмови про те, що до цих «чорних списків» – претендентів на скорочення – потрапляють передусім школи з українською мовою навчання. Урядовець навів статистику, згідно з якою за його бутності міністром кількість шкіл з українською мовою навчання не зменшилась, а навпаки, на 2% зросла (з 83% у 2008-2009 роках до 85% у 2010-2011).

Інформацію про закриття єдиної української школи в місті Красний Луч на Луганщині Табачник назвав «жахливою спекуляцією». Як він стверджує, з 30 шкіл у Красному Лучі тільки 4 російські, а решта 26 – українські.

Щодо скандалу навколо закриття української школи в Макіївці Луганської області, то тут влада і опозиція теж послуговуються зовсім різними даними.

Адресуючи питання міністру, депутат від НУНС Лілія Григорович у залі парламенту не стримала емоцій:

«Макіївка, школа №44. Група народних депутатів була вчора там – прекрасна будівля, наповнення школи на 95%. У матерів, батьків сльози ллються по щоках. Що вони просили – та дайте, щоб наші діти 3 кілометри не ходили пішки в школу, куди хочуть перенести даний учбовий заклад, щоб їх собаки не кусали, щоб їх алкоголіки не переймали на базарах!»

Табачник з трибуни парламенту заперечив:

«Абсолютна неправда. Школа розрахована на 450 учнів. На сьогоднішній день у ній навчається 105 дітей, що складає менше 25%».

Загалом же необхідність закриття шкіл міністр пояснює об’єктивними причинами: демографічною ситуацією та скороченням народжуваності в Україні.

Як відомо, днями міністр Табачник оприлюднив план закриття шкіл, кількість учнів у яких менша 40. За даними посадовця, таких закладів налічується 606, що становить понад 10% від загального числа шкіл в Україні. Міністр висловився за закриття таких шкіл, – однак остаточне рішення залишив за місцевою владою.

Натомість опозиція вказує на те, що масове закриття шкіл, яке почалося за Табачника, стосується в першу чергу українських шкіл на Сході України. При цьому опоненти міністра посилаються на хвилю протестів батьків та учнів проти закриття шкіл у Донецькій і Луганській областях, де пристрасті часом сягали оголошення голодування і навіть погроз самоспалення.

Так чи інакше – одіозний міністр, відзвітувавши у парламенті, знову залишився на посаді. Розчарування з цього приводу, у свій спосіб, висловив лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр. Він звернувся до президента Віктора Януковича із заявою про відмову від нагороди. Як мовиться в тексті заяви, вручення премії лауреат просить перенести на той час, «коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника».

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG