Спеціальні потреби

США, Японія та Південна Корея обговорили ситуацію в Україні та Північній Кореї   


Держсекретар США Ентоні Блінкен, глава МЗС Південної Кореї Чон Ей-йон та глава МЗС Японії Хаяші Йосімаса
Держсекретар США Ентоні Блінкен, глава МЗС Південної Кореї Чон Ей-йон та глава МЗС Японії Хаяші Йосімаса

Головні дипломати США, Японії та Південної Кореї зустрілися на Гаваях у суботу, щоб обговорити безпекову ситуацію в Україні та в Північній Кореї.

Після зустрічі Держсекретар Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Японії Хаяші Йосімаса та глава МЗС Південної Кореї Чон Ей-йон оприлюднили спільну заяву, де йдеться про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

«Підкреслюючи важливість тристороннього співробітництва у дедалі складнішому світі, Держсекретар і міністри закордонних справ взяли на себе зобов’язання розширити співробітництво за низкою пріоритетів у регіональній та глобальній безпеці та економіці», – йдеться у спільній заяві дипломатів.

Серед таких пріоритетів - присутність понад сотні тисяч російських військових вздовж кордону України. Дипломати США, Японії та Південної Кореї висловили “спільну непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України”, вони також зобов’язались “тісно співпрацювати, щоб стримувати подальшу ескалацію Росії”.

Інше нагальне питання їхнього обговорення - Північна Корея та її ядерна програма. Дипломати засудили нещодавній запуск Пхеньяном балістичних ракет і висловили “глибоку стурбованість дестабілізуючим характером цих дій”.

Сторони заявили, що вони “віддані тісній тристоронній співпраці для досягнення повної денуклеаризації та тривалого миру на Корейському півострові».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG