Спеціальні потреби

Ситуація з сирійськими біженцями на кородні між Сирією та Туреччиною загострюється


Сирійський уряд продовжує криваві операції з приборкання повстанців. Тисячі сирійців вже перейшли кордон з Туреччиною, знайшовши там притулок. У прикордонному турецькому селищі Ґювечі, місцеві мешканці на власні очі спостерігають за потоком біженців, який збільшується з кожним днем. У багатьох там живуть родичі. Ввечері під кордоном починають збиратися сотні людей, посередині натовпу люди несуть замотане у біле тіло. Місцеві кажуть, що тіло було принесено, щоб показати представникам медіа, які звірства відбуваються у Сирії.

Мухамед, який нині спостерігає за подіями з турецького боку, втік з Сирії два дні тому. Він каже, нині біля кордону на сирійській території у фруктових садах переховуються понад дві тисячі біженців. За його словами, сирійські сили безпеки стріляють в тих, хто намагається покинути країну.

«Вони нападають на будинки людей та намагаються їх зупинити. Вони просто вламуються в будинки та проводять арешти. Вони нападають навіть тоді, коли мешканці ховаються в садах, та забирають від них дітей. Одна жінка народила прямо посеред дерев. Ця місцевість абсолютна відкрита для нападів. Вони п’ють воду з ріки. Там же вони перуть одежу та миють продукти харчування», – каже чоловік.

Старожил Ґювечі Абдуллахін каже, що кількість людей біля кордону за останні кілька днів значно зросла:

«Вони бояться, що їх вб’ють, тому вони тут. Може їх не пускають перетнути кордон. Я не розумію, чи вони хочуть до нас, чи хочуть залишитись на своїй території. Все це так сумно. Всі ми брати, всі ми мусульмани».

Тим часом, кодон з Сирією постійно патрулюють турецькі військові та карети швидкої допомоги. Місцеві кажуть, що деякі біженці вже знайшли притулок у прикордонному пості. За словами мешканців Ґювечі, два дні тому кілька сотень біженців перейшли кордон, їх забрали турецькі військові. Сирія не пускає в країну іноземну пресу, уряд блокує мобільний та Інтернет зв'язок, тому важко передбачити кількість потенційних біженців.
Втім, турецька сторона готується приймати сирійців, вже зведено табір для біженців біля містечка Яйладаги. Турецька влада повідомляє, що кордон перетнуло вже 4 тисячі триста біженців. Втім, справжні цифри набагато більші, зважаючи на те, що велика кількість сирійців перетнули кордон непомітно.
Тим часом мешканці Ґювечі повертаються до своїх справ, до завтрашнього вечора. Мухамед каже, що протести триватимуть аж поки режим Ассада не буде повалений:

«Все, що вони хочуть – це демократії та свободи. Від Ассада їм більше нічого не потрібно. Вони хочуть жити цивілізовано, як інші країн світу». .

А поки що жителям Ґювечі, як і решті світу доводиться лише припускати, що справді відбувається за цим кордоном.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG