Спеціальні потреби

Морити голодом непокірних - типова практика уряду Асада - активісти


Гуманітарна допомога досягла міста Мадая. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Гуманітарна допомога досягла міста Мадая. Відео

Після шести місяців облоги допомога прибула до мешканців сирійського міста Мадая.

Вантажівки Червоного Півмісяця ООН привезли продукти харчування та медикаменти. Це сталося завдяки угоді між урядовими військами та силами опозиції.

Міжнародна допомога полегшить страждання дітей, жінок та людей похилого віку.

Угода, яка дозволила постачання їжі та ліків – позитивне зрушення, однак її недостатньо, вважає лондонська активістка Фадах Яссем. Її родичі переживають важкі часи у Мадаї.

"Вони замерзають, голодують та виснажені. Вони просто хочуть покинути місто. Нарешті їм вдалося отримати допомогу сьогодні, але її вистачить лише на місяць", - заявила Фадах Яссем.

Після зустрічі з королем Йорданії Абдаллою у Вашингтоні, державний секретар США Джон Керрі заявив, що міжнародні організації повинні мати повний доступ до Мадаї.

"Це те, про що ми домовилися під час зустрічі у Нью Йорку Міжнародної Групи з підтримки Сирії та на обговореннях у Раді Безпеки ООН. Ми піднімаємо це питання з усіма сторонами конфлікту. Ми продовжуємо тиснути. Це має статися", - сказав Джон Керрі.

Сирійські урядові війська та їхні союзники з Гезболли заперечують блокаду Мадаї та звинувачують повстанців у тому, що ті не дозволяють мешканцям покинути місто. Яссем каже, що це неправда.

"Уряд морив голодом людей. Це систематична та брудна військова тактика, яка використовується у Сирії впродовж двох років. Мадая не єдине місто, де таке сталося", - додала Яссем.

В рамках угоди, що дозволяє надсилання допомоги, інший конвой доставив продукти харчування та медикаменти для двох шиїтських сіл у провінції Ідліб. Дамаск стверджує, що міста перебувають в облозі через повстанців. Ті, в свою чергу подібні звинувачення відкидають.

Дивіться також:​ Покращити успішність школярів дозволила ця програма вигадана у Вашингтоні. Відео

Покращити успішність школярів дозволила ця програма вигадана у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

XS
SM
MD
LG