Спеціальні потреби

У Сирії відбудеться референдум щодо нової конституції


У Сирії відбудеться референдум щодо нової конституції
У Сирії відбудеться референдум щодо нової конституції

За повідомленням державних ЗМІ, президент Сирії Башар аль-Асад призначив на 26 лютого референдум у справі нової конституції країни.

Асад пообіцяв провести референдум під час промови, яку він виголосив у січні. Він заявив, що проект нового Основного закону Сирії зосереджуватиметься на існуванні багатопартійної системи.

У липні минулого року, уряд Сирії прийняв закон, що дозволяє формувати політичні партії в країні, де від 1963 року при владі конституцією закріплена партія Баас.

Втім сирійські правозахисники повідомляють, що у середу урядові сили розпочали наступ на центральне місто Гама. У повідомленнях зазначається, що війська штурмували житлові квартали міста, перерізуючи телефонні лінії.

За приблизно 40 кілометрів на південь від Гами, у місті Гомс, активісти повідомляють про вибух на нафтопроводі біля контрольованого мусульманами-сунітами району Баба-Амр. Активісти покладають відповідальність за вибух на військові сили. Уряд звинувачує «терористів».

У Сирії, протести проти режиму президента Асада тривають від березня минулого року. Внаслідок сутичок між демонстрантами та урядовими силами загинуло, за приблизними підрахунками, понад 6 тисяч людей.

Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей звинуватила владу Сирії у скоєнні злочинів проти людства.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG