Спеціальні потреби

Москва виступає проти санкцій ООН щодо Сирії


Сергій Лавров
Сергій Лавров

Росія заявила, що не підтримуватиме будь-яких спроб ООН запровадити санкції проти Сирії.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що санкції були б «несправедливими і контрпродуктивними». Він зазначив, що Росія готова розглянути будь-які «конструктивні пропозиції» щодо розв’язання кризи в Сирії. Проте Лавров підкреслив, що будь-яка резолюція ООН, яка передбачає можливість застосування військової сили, є неприйнятною.

Глава МЗС РФ зробив таку заяву саме в той час, як представники Франції, Великобританії та Німеччини співпрацюють з колегами з арабських країн над новою резолюцією Ради Безпеки, в якій накреслено умови відставки президента Башара аль-Асада і передачі влади в Сирії.

Росія користується своїм правом вето у Раді Безпеки, щоб заблокувати спроби Заходу покарати Сирії за її намагання придушити антиурядове повстання, яке розпочалося 10 місяців тому.

Тим часом президент США Барак Обама заявив, що він не має жодного сумніву, що сирійський уряд невдовзі переконається, що «хвилю змін відвернути вже неможливо».

У виголошеній у вівторок щорічній «Промові про стан держави», президент Обама зазначив, що хоча доля Близького Сходу є в руках самих його народів, США виступатимуть проти «насильства і залякування» і захищатимуть «права та гідність всього людства».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG