Спеціальні потреби

Чимало спостерігачів ЛАД планують виїхати з Сирії


Чимало спостерігачів ЛАД планують виїхати з Сирії
Чимало спостерігачів ЛАД планують виїхати з Сирії

За повідомленням сирійських правозахисників, чимало спостерігачів Ліги арабських держав виїжджають зі Сирії на знак протесту проти розправи над учасниками антиурядових протестів, які тривають 10 місяців.

Представник базованої у Великобританії правозахисної організації Syrian Observatory for Human Rights Мусаб Азаві сказав Голосу Америки, що 11 спостерігачів мають намір незабаром виїхати з Сирії. За повідомленням Азаві, у вівторок спостерігачі бачили, як сирійські сили безпеки стріляли в активістів опозиції у містечку Дейр ель-Зур на північному заході країни. 19 протестувальників було вбито.

Підтвердження повідомлення про кількість жертв і про плани спостерігачів ЛАД залишити Сирії не підтверджені незалежними джерелами інформації.

Громадянин Алжиру, який першим покинув наглядову місію у середу, сказав, що до нього приєдналися ще троє спостерігачів. Проте, чимало інших членів 150-особової делегації не мають змоги покинути Сирію без наказу їхніх урядів.

Місія ЛАД у Сирії почалася 26 грудня 2011 року. Спостерігачі мають простежити за тим, як у Сирії виконується план врегулювання конфлікту, запропонований Лігою арабських держав і прийнятий Сирією на початку листопада.

Проте ООН та США кажуть, що сирійські сили безпеки продовжують вбивати протестувальників і, що з часу розміщення спостерігачів ЛАД на території Сирії, насильство, фактично, посилилось.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG