Спеціальні потреби

Ліга арабських країн готова спонсорувати революцію у Сирії


Ліга арабських країн готова спонсорувати революцію у Сирії

Німеччина, Великобританія і Франція пропонують, щоб Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з осудом Сирії за криваве придушення антиурядових протестів.

Представник Німеччини при ООН Петер Віттіґ заявив у середу, що рішуче сформульована резолюція має на меті показати президенту Сирії Башару Асаду «наскільки він ізольований».

Представник Німеччини, виступаючи за умови нерозповсюдження подробиць, заявив, що кілька арабських країн також висловили зацікавленість у тому, щоб бути співспонсорами резолюції.

Тимчасом Росія і Китай висловили занепокоєння. Минулого місяця обидві країни наклали вето на проект резолюції, який осуджував дії сирійської влади. Однак представник Міністерства закордонних справ КНР Лю Веймінь закликав у четвер, щоб кризу полагодити політичними методами. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також закликав до припинення сутичок між сирійським урядом і опозиційними групами, пропонуючи всім сторонам, щоб вони мирно врегулювали різниці думок.

Міністр закордонних справ Ален Жюппе також відкинув застосування сили в Сирії, але в четвер заявив французькому радіо, що угруповання сирійської опозиції мусять бути краще зорганізованими. Жюппе сказав, що він має контакти з базованою у Парижі Сирійською національною радою і що Франція намагається заохочувати раду і допомагати їй.

Тимчасом Ліга арбських держав дала Сирії триденний ультиматум, щоб вона поклала край кровопролиттю і дозволила групам спостерігачів перевіряти дотримання цієї вимоги.

Відео - найголовніше

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
XS
SM
MD
LG